Drama v Edenu bez vítěze! Zlín se přiblížil záchraně, Karviná sestupuje

První s druhým po základní části, druhý s prvním v aktuální tabulce. Dlouho očekávaná bitva mezi Slavií a Plzní v rámci 2. kola skupiny o titul v nadstavbě fotbalové Fortuna ligy skončila bez vítěze. Viktoria v Edenu remizovala s úřadujícími šampiony 1:1 a udržela se o dva body v čele ligy. Oba góly padly v nastavení z penalty. Předehrou nedělního programu byly tři zápasy ve skupině o záchranu. Její lídr ze Zlína se přiblížil prvoligové záchraně po vysoké výhře 3:0 nad Teplicemi, Jablonec poprvé pod novým trenérem Jiřím Vágnerem přehrál sestupující Karvinou 2:0 a Bohemians podlehli doma Pardubicím 0:1.

Jan Kopic z Viktorie Plzeň a David Hovorka ze Slavie Praha.

V Edenu spěl šlágr nedělního programu o vedoucí příčku k bezbrankové remíze, když polský rozhodčí Bartosz Frankowski (už v první půli odvolal nařízenou penaltu po střetu plzeňského brankáře Staňka se slávistou Teclem) ukázal znovu na penaltový bod. V první minutě nastavení!

Vršovického obhájce trofeje poslal do vedení Ondřej Kúdela, ale v páté minutě nastavení se kopala penalta i na druhé straně! Z něho srovnal kanonýr Jean-David Beauguel. Plzeň protáhla sérii bez porážky na 19 kol. Západočeši v lize neporazili Slavii podeváté za sebou, ale remíza je přiblížila k zisku titulu.

V Edenu Viktoria za posledních 11 duelů nejvyšší soutěže teprve podruhé bodovala. Pražané ani v druhém kole nadstavby nezvítězili, před týdnem prohráli 3:4 s Hradcem Králové v jeho mladoboleslavském domácím azylu.

Lídr skupiny o záchranu Zlín jednoznačně přehrál Teplice a je blízko prvoligové záchrany. Ševci rozhodli o svém triumfu už v první půli, kdy se postupně trefili Vachtang Čanturišvili, Vukadin Vukadinovič a Martin Cedidla. Zlín vyhrál po pěti zápasech a na čtrnáctou barážovou příčku, která po porážce připadla Teplicím, má náskok šesti bodů.

Bohemians vyzvali Pardubice, které mají domácí azyl právě na stadionu Klokanů. A Východočeši se hostitelům nepěkně odvděčili. O osudu utkání rozhodla 8. minuta, v níž se pardubický Hranáč trefil hlavičkou po rohovém kopu. Klokani nevyhráli v 11. ligovém zápase po sobě a klesli na předposlední místo.