Slavia se na výhru nadřela! Derby o krále Moravy bez gólů, Baník soupeře rozdrtil

Sešívaní se minulý týden hned zkraje jarního pokračování nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže posunuli před obhájce titulu z Plzně do čela tabulky a v sobotu v rámci 18. kola Fortuna ligy navýšili svůj náskok. Na novém stadionu v Pardubicích zvítězili 2:0 a Viktoria, která hraje až v neděli na půdě nováčka z Brna, má nyní o čtyři body méně. V dalších sobotních utkáních Jablonec remizoval se Zlínem 2:2, Teplice dostaly výprask od Baníku Ostrava (0:5) a duel Slovácko - Olomouc skončil bez branek.

Mick van Buren ze Slavie a brankář Florin Nita z Pardubic.

Slavia v srpnu doma rozdrtila Východočechy 7:0, a přestože poslední tým soutěže zdolala i tentokrát, na výhru se nadřela. V první půli poslal hosty do vedení z penalty nařízené za ruku Dominika Kostky v šestnáctce Václav Jurečka, ale domácí v premiéře na novém domácím stadionu po změně stran favoritovi zle zatápěli. Hlavatý z rohu vápna nastřelil tyč a vzápětí Slavii v klíčovém okamžiku podržel brankář Ondřej Kolář, který instinktivně nohou vyrazil střelu střídajícího Limy.

V závěru slávisté dohrávali v deseti po vyloučení Aihama Ousoua, ale naděje pardubických fotbalistů o vyrovnání definitivně zlomil po rychlém brejku v samém závěru nastaveného času druhou trefou Peter Olayinka. Sešívaným se proti Pardubicím daří. Porazili je v posledních pěti duelech při celkovém skóre 21:0.

Fotbalisté Pardubic konečně na vlastním stadionu. Jak se vám líbí?Video: Sport.cz

Derby o krále Moravy mezi Slováckem a Olomoucí skončilo bez gólů. Útočník Sigmy Mojmír Chytil sice míč do sítě domácího týmu v první půli dostal, ale rozhodčí jeho trefu po konzultaci s VAR neuznal kvůli ofsajdu olomouckého střelce. Oba kluby, které by v nadstavbě rády účinkovaly ve skupině o titul, tak mají nadále shodný počet bodů.

Předposlední Zlín v Jablonci sahal po třech bodech, ale o dvougólový náskok nakonec přišel. Za stavu 1:2 byl hostům v 63. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Libor Kozák a domácí nakonec přesilovku po vlastnímu gólu Josse Didiby využili k vyrovnání. Severočeši jsou v tabulce o jednu pozici nad Ševci a mají o tři body více. Jablonec v lize se Zlínem od dubna 2008 19x za sebou neprohrál, posledních 5 vzájemných zápasů v nejvyšší soutěži skončilo stejně jako v sobotu remízou.

Ostravský Baník na stadionu dvanáctých Teplic velkolepým způsobem ukončil 14 utkání trvající sérii čekání na venkovní výhru v nejvyšší soutěži. Po bezbrankové první půli hosté po změně stran nasázeli zkoprnělým Sklářům pět gólů! Slezany poslal do vedení v 53. minutě Jiří Klíma a další trefy přidali v 64. a 79. minutě záložníci Cadu a Filip Kaloč. V 83. minutě se premiérově v lize prosadil střídající Jiří Boula a ve třetí minutě nastavení dokonal debakl a nejvyšší výhru Baníku v sezoně stoper David Lischka.