Je mi líto hlavně hráčů, přiznal příbramský kouč Tobiáš

Příbram

Ztratit dvougólové vedení to je hodně smutné. Příbram vedla nad Mladou Boleslaví už 2:0, nakonec gólem Rady v nastavení prohrála ve 23. kole Synot ligy 2:3. Hodně smutní byli z výsledku hráči i trenér Pavel Tobiáš.

Příbramský trenér Pavel Tobiáš.

Čím si vysvětlujete porážku v zápase, v němž jste vedli o dva góly a dlouhé minuty soupeře k ničemu nepustili?

Mně se to hodnotí hodně těžko... Je mi líto hlavně hráčů. Zápas tvrdě odpracovali. Utkání ukázalo, jak tenká je nitka mezi úspěchem a neúspěchem. Byli jsme na soupeře dobře připravení. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, nepustili jsme Boleslav k ničemu. Dali jsme dva góly, byť ten první byl hodně šťastný, a vypadalo to na euforii. Nakonec hosté snížili, vyrovnali také šťastným gólem a nakonec zápas otočili. To je mrzuté.

Byl klíčový vyrovnávací gól, nebo ten kontaktní?

Soupeř se vrátil do hry příliš brzy. Měli jsme čisté konto udržet déle. Kdybychom vydrželi ještě patnáct minut, a pak teprve dostali kontaktní gól, bylo by to třeba jiné. Soupeř dobře vystřídal. Nám chybělo víc štěstíčka.

Najdete na prohře nějaké pozitivum?

Herně jsme navázali na dobrý výkon z Jihlavy a dnes jsme dali opravdu silnému soupeři dva góly. To je určitě pozitivní. Hráči utkání odpracovali, makali, byli kousíček od euforie. Věřím, že je to nezlomí, protože se nemají za co stydět.

Znovu jste dostali rozhodující gól v poslední minutě, podobně jako se Slováckem. Není v tom nějaké prokletí?

Žádné prokletí v tom nevidím, to se prostě ve fotbale stává. Mladoboleslavský Rada se dobře trefil z trestného kopu... Kdybych byl na hřišti, možná by se to nestalo. Vyběhl bych proti míči i za cenu žluté karty, ale na hřišti jsem nebyl (úsměv).

Neznervózňuje vás výhra Olomouce, která se k Příbrami bodově přiblížila?

Není důvod, abychom z toho byli nervózní. Olomouc jsme dvakrát porazili, takže máme z tohoto pohledu navrch. Kdybychom dnes vyhráli, a bylo k tomu hodně blízko, tak bychom byli v klidném středu tabulky a vůbec bychom se na téma záchrany nebavili. Určitě máme na to, abychom udělali potřebné body a ligu v Příbrami zachránili. To dokážeme!

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.