Hlavní obsah

Místo pozitivního Kozla povede Baník v Příbrami Smetana

6. 11. 2020 13:57

Nelehký návrat do sezony čeká po restartu první ligy Baník Ostrava. V sobotu v Příbrami povedou aktuálně třináctý tým tabulky trenéři třetiligové rezervy Ondřej Smetana a Ivo Staš, kteří zaskočí za pozitivně testované Luboše Kozla a Ivana Kopeckého. Scházet budou i někteří hráči, včetně obou brankářů Jana Laštůvky a Viktora Budinského, u kterých test také odhalil nákazu nemocí covid-19.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Luboš Kozel byl pozitivně testován na koronavirus

Článek

„Doufám, že nepřítomnost trenérů pro mužstvo mnoho neznamená. Hráči mají od trenérů jasné instrukce, jak se na hřišti chovat a jaký bude způsob hry. Pokud jde o mě, je to jednoduché. Udělat hráčům maximální servis tak, aby zápas dopadl úspěšně," svěřil se klubovému webu bývalý fotbalista Liberce, slovenské Senice, belgického St. Tuidenu či Německé Hansy Rostock.

Tým měl v sobotu vést původně asistent Kopecký, páteční výsledek čtvrtečního testu ale plány změnil. „Jsme v kontaktu s trenérem Kozlem, v jehož režii je příprava na utkání. Své myšlenky a záměry, které se týkají zápasu, přenáší na mužstvo skrz mě. Jak budeme v kontaktu během utkání, to budeme teprve řešit," poukázal střelec sedmi ligových gólů Smetana.

Baník v šesti předchozích zápasech sezony dokázal vyhrát pouze nad ligovým nováčkem z Pardubic. Venku bodoval jen v úvodním utkání sezony v Karviné. „Příbram potřebuje bodovat stejně jako my. Čeká nás těžké utkání," řekl 38letý Smetana, jenž bude ve svém premiérovém utkání na lavičce prvoligového týmu postrádat hned několik hráčů, včetně obou brankářů.

„Nebudu říkat, že tohle tým semkne. Chci spoléhat na kvality týmu a jeho hráčů. A trenérů, kteří do týmu dostávají nějaký svůj rukopis. O tohle se chceme opřít především. V tréninku nás v pátek bylo dvacet a dva gólmani. Situace není úplně jednoduchá, někteří hráči chybí. Ale pořád máme na výběr, což je za mě pořád luxus a žádné problémy při tvorbě sestavy nemáme," uvedl Smetana, jenž sbíral trenérské zkušenosti v Petřkovicích a Vítkovicích. Od léta je trenérem baníkovské rezervy.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.