Ostuda a chaos, skousává zlínský Reiter obrovskou přestřelku

Bylo vidět, že mu není příliš do řeči. Zlínští fotbalisté vedli v ligovém duelu nad Mladou Boleslaví ještě na začátku druhé půle 3:1, avšak nakonec po neuvěřitelné přestřelce podlehli 5:9. Obránce Ševců Rudolfa Reitera vůbec netěšilo, že byl na hřišti v historickém utkání, v němž padlo nejvíc branek v samostatné české lize.

Zleva Rudolf Reiter ze Zlína a Vasil Kušej z Boleslavi.

Co se stalo při vašem dvougólovém vedení?

Náš výkon přešel do naprostého chaosu. Tohle nikdo z nás nezažil a už asi nezažije. Inkasovat osmkrát za necelých čtyřicet minut je hrozné. Dohromady čtrnáct gólů v zápase pamatuju snad maximálně v přípravce.

Projevil se tak moc příchod zkušeného záložníka Mladé Boleslavi Matějovského, který do utkání naskočil po pauze?

Asi trochu ano. Takových fotbalistů, jako je on, v naší lize moc není. Hlavně jsme ale pomohli Boleslavi my. Především našimi individuálními chybami.

Nepodlehli jste při dvoubrankovém náskoku uspokojení?

Nevidím do hlav ostatním, avšak jsem přesvědčený, že ne. Vždyť jsme věděli, že do konce zápasu zbývá ještě skoro celý poločas. My jsme za tu dobu inkasovali osm gólů, což je velká ostuda.

Asi bylo pro vývoj střetnutí klíčové, že soupeř okamžitě snížil na 2:3, že?

Pořád se ale pro nás utkání vyvíjelo příznivě. Vždyť jsme furt o gól vedli. Jenže jsme Boleslavi dovolili, aby během čtyř minut skóre otočila.

Co se vám honilo hlavou s blížícím se koncem zápasu?

Dokud jsme prohrávali o dva góly, tak jsem si říkal, že se s tím pořád dá v takovém utkání něco dělat. Jakmile už to bylo o tři, bylo jasné, že je to ztracené.

Co se dělo po utkání v šatně?

Byl to takový mišmaš různých pocitů. Nerad bych to ale komentoval.

Řešili jste výkon brankáře Rakovana, který chybami pomohl středočeskému mužstvu k několika gólům?

To, co jsme si řekli, zůstane v kabině.

Na posledním místě ligové tabulky se vám znovu přitížilo. Jaká je podle vás cesta ven ze složité situace?

Jediná útěcha je, že za týden nás čeká v Olomouci další zápas. Uděláme všechno pro to, abychom ho zvládli. Konkrétní recept na výsledkové zlepšení ale neznám. Vždyť trénujeme jako dementi a v přípravě běháme jako koni. Všichni makáme naplno, nikdo nic nešidí. Pak dáme doma pět gólů, a stejně o čtyři prohrajeme…

Stojíte za trenérem Vrbou, o jehož možném odvolání se opětovně začalo spekulovat?