Pardubice - Zlín 2:1Pardubice udolaly v záchranářském duelu Zlín a bodově ho dotáhli

7. Janošek 1 : 0
69. Krobot 2 : 0
90. Kovinič 2 : 1

Fotbalisté Pardubic porazili v nedělním 20. kole první ligy doma Zlín 2:1 a v tabulce se bodově dotáhli na dnešního soupeře. Záchranářský souboj dvou nejhorších týmů soutěže rozhodly góly záložníka Dominika Janoška ze sedmé minuty a útočníka Ladislava Krobota ze 69. minuty. Ve čtvrté minutě nastavení pouze snížil střídající útočník Nedeljko Kovinič.

Pardubický Dominik Janošek slaví svůj gól v brance Zlína.

Východočeši oplatili soupeři podzimní porážku 1:2 a poprvé v sezoně vyhráli dva ligové duely za sebou. Zlín na jaře poprvé prohrál a zároveň utrpěl premiérovou soutěžní porážku pod koučem Pavlem Vrbou. "Ševci" podlehli Pardubicím po čtyřech utkáních.

Pardubice zahájily zápas brzkým gólem stejně jako před týdnem při výhře 1:0 v Mladé Boleslavi, a znovu se prosadil Janošek. Nejlepší střelec týmu si tentokrát už v sedmé minutě krátkou kličkou připravil míč na střelu a z 25 metrů dokonale trefil pravý horní roh Rakovanovy brány. Čtyřiadvacetiletý záložník zaznamenal pátý gól v ligovém ročníku.

První poločas jinak nabídl vyrovnaný průběh bez větších šancí. Nejvíce zahrozil v 25. minutě Hlavatý, jehož střelu po signálu z rohového kopu srazil jeden ze zlínských obránců nad břevno.

Domácí trenér Kováč navzdory vedení udělal na začátku druhé půle dvě změny v sestavě a místo Černého poslal na hrot Krobota. Po pauze se hra oboustranně otevřela, směrem dopředu ale byli nebezpečnější Východočeši. Kostkově ráně chyběl zhruba metr, aby napodobila Janoškovu trefu z úvodu střetnutí.

Na druhé straně nebezpečně vypálil Čanturišvili, jenž se dostal i k dalšímu zakončení hlavou, ani v jednom případě ale Nita nemusel zasahovat. V 69. minutě našel Hlavatý ve vápně Hranáče, jeho hlavičku vyrazil Rakovan jen ke Krobotovi a zimní posila z Mladé Boleslavi si bez problémů připsala druhý ligový zásah v kariéře.

Pojistku mohl přidat Sychra, jeho technické zakončení ale skončilo pouze na tyči. Dlouho to vypadalo, že Zlín nedokáže závěr zdramatizovat, po nedorozumění Nity s Hranáčem ale vstřelil první ligovou branku srbský útočník Kovinič a "Ševci" si ve zbytku nastaveného času ještě vypracovali drtivý tlak. Z několika závarů se jim ale srovnat nepodařilo.

Východočeši si po porážce 0:2 před dvěma týdny se Slavií připsali na zrekonstruovaném Stadionu Arnošta Košťála premiérové body. Zlín naopak nevyhrál venku 24. ligový zápas v řadě.

FK Pardubice - Trinity Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 7. Janošek, 69. Krobot - 90.+4 Kovinič. Rozhodčí: Szikszay - Ratajová, Volf - Hocek (video). ŽK: Chlumecký, Helešic - Hrubý, Cedidla, Vukadinovič.
Pardubice: Nita - Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek - Helešic (70. Sychra), Hlavatý (87. Šimek), Janošek (77. Darmovzal), Pikul (46. Lima) - Černý (46. Krobot). Trenér: Kováč.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka, Fantiš - Hlinka (84. Silný), Hrubý - Fillo (55. Vukadinovič), Janetzký (55. Tkáč), Čanturišvili - Balaj (72. Kovinič). Trenér: Vrba.