Plzeň se prostřílela do čela tabulky, Slovácko spasila penalta v nastavení

Fotbalisté Slovácka uťali jarní trápení v nejvyšší soutěži. Na domácí půdě v Uherském Hradišti vyhráli nad Mladou Boleslaví 2:1, když o výhře rozhodl v nastavení z penalty kanonýr Jurečka. Podještědské derby mezi Libercem a Jabloncem nemělo vítěze, skončilo 1:1. Bohemians doma prohráli s Baníkem Ostrava 0:2, když hosté rozhodli napínavý duel v závěrečném finiši. Plzeň si doma s chutí zastřílela proti Pardubicím, vyhrála 4:0 a to ještě nedala penaltu. Západočeši se tak dostali na první místo průběžné tabulky o tři body před Slavii. Ta má ale zápas k dobru.

Plzeňská fotbalová radost během utkání 23. kola s Pardubicemi.

Liberec v podještědském derby naplno nezabral a na vítězství v nejvyšší soutěži čeká už pět kol. Tentokrát jen remizoval s Jabloncem 1:1. Skóre otevřel v 54. minutě z penalty Michael Rabušic a Slovan vedl, v 77. minutě však vyrovnal střídající Michal Černák. Liberec je v neúplné tabulce devátý. Jablonec v jarní části sezony ještě neprohrál a patří mu 12. místo.

Slovácko slaví první jarní výhru v nejvyšší soutěži, když v infarktové koncovce zdolalo Mladou Boleslav 2:1. Hosty premiérově vedl kouč Pavel Hoftych, který nahradil odvolaného Karla Jarolíma. Středočeši v poločase vedli, ale po pauze úřadoval domácí kanonýr Václav Jurečka. Nejprve vyrovnal a v šesté minutě nastavení rozhodl z penalty, kterou posvětilo sudímu video.

Bohemians se v jarní části nejvyšší soutěže výsledkově trápí a prohráli šestý z posledních sedmi duelů. Baník rozhodl o své výhře ve Vršovicích v posledních patnácti minutách. Do vedení jej poslal Kuzmanovič, o chvíli později pečetil výhru Almási.

Plzeň rozdrtila na domácí půdě Pardubice 4:0 a dostala se do čela tabulky před Slavii. Viktoria neměla problém a protáhla šňůru zápasů, kdy bodovala, už na deset. Doma v nejvyšší soutěži neprohrála už dvacet zápasů v řadě. Výhra Západočechů mohla být i vyšší, ale Bucha neproměnil penaltu.

Sešívaní se v jednom ze čtyř nedělních zápasů představí v Mladé Boleslavi, která je azylem pro Hradec Králové.