Bohemians - Karviná 1:0Prekop vystřelil Bohemians výhru nad nováčkem z Karviné

52. Prekop 1 : 0

Fotbalisté Bohemians 1905 v 15. kole první ligy zvítězili na svém hřišti 1:0 nad Karvinou. Jedinou branku vstřelil v 52. minutě slovenský útočník Erik Prekop. Pražané se třetí domácí výhrou v ligovém ročníku posunuli na osmou příčku tabulky, nováček soutěže je třináctý.

Skrumáž před brankou Karviné v utkání na Bohemians.

„Klokani“ v lize uspěli po dvou předchozích porážkách, minulý týden navíc vypadli se Spartou v osmifinále poháru. Doma nepodlehli dnešnímu soupeři ani v osmém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Slezané neskórovali na hřišti Bohemians pošesté v řadě a nenavázali na překvapivé vítězství 1:0 z duelu v Plzni, kde před dvěma týdny získali jediné venkovní body v sezoně.

Úvod utkání byl v Ďolíčku oboustranně ofenzivní. Už ve druhé minutě donutil domácího gólmana Jedličku k zákroku Čavoš, na vítěznou branku ze zápasu v Plzni ale nenavázal. Hned z protiútoku přestřelil po pěkné kombinaci na jeden dotyk Hála a stejný hráč o chvíli později hlavou poprvé prověřil Holce. Atraktivní úvodní pětiminutovku završil Jedličkův pohotový zákrok proti Čurmově ráně na přední tyč.

Rozhodčí Jan Machálek se sklání nad otřeseným Martinem Dostálem z Bohemians.

Bohemians, kteří dnes překvapivě nezvolili typické rozestavení se třemi stopery a nastoupili s čtyřobráncovým systémem, postupně převzali iniciativu. V 19. a 23. minutě se dostal dvakrát do zakončení Hrubý, první střelu mu však zblokovala obrana a napodruhé nasměroval Dostálův centr mimo. „Klokani“ dostali míč do sítě až v nastavení, videorozhodčí ale rychle odhalil výrazný Puškáčův ofsajd a branku odvolal.

Pražané vstoupili do druhé půle náporem a Holec musel řešit spoustu nebezpečných centrů a závarů ve vápně. Domácí byli odměněni v 52. minutě. Prekop odstavil od míče Fleišmana, za pokutovým územím si srovnal míč na levačku a přesnou technickou střelou do horního rohu překonal svého slovenského krajana v karvinské bráně. Šestadvacetiletý útočník si připsal třetí zásah v ligovém ročníku a je nejlepším střelcem týmu.

Před tímto kolem s 11 vstřelenými góly nejhorší ofenziva soutěže (společně s Pardubicemi a Teplicemi) nepolevila a nadále držela Slezany pod tlakem. Hůlka trefil po hodině hry hlavou z ideální pozice jen dobře postaveného Holce a neujala se ani Smržova zablokovaná střela.

Karviné se v ofenzivě nedařilo a nepomohlo jí ani trojité střídání z 63. minuty. Slezané sice v závěrečné dvacetiminutovce vyrovnali hru, kromě nástřelu Budínského z 87. minuty si ale žádnou nadějnou situaci ke vstřelení branky nevytvořili. Potvrdili tak nepříznivou bilanci na stadionu Bohemians, kde v osmi vzájemných ligových utkáních skórovali pouze jednou.