Slavia porazila i Zlín a zůstává stoprocentní. Plzeň slaví první výhru

Fotbalová Slavia zůstává po třetím kole Fortuna ligy spolu se Spartou bodově stoprocentní. Červenobílí porazili v neděli Zlín 2:1 a za vedoucím rivalem z Letné zaostávají na druhém místě jen o skóre. S pražskými favority už nedrží krok Teplice, které poprvé v sezoně ztratily body při bezbrankové remíze s Jabloncem. První výhry v ligové sezoně se dočkala Plzeň, která doma porazila Baník 3:1. Bohemka si po vyřazení z Evropy spravila chuť v Liberci, kde zvítězila díky gólu v nastavení 1:0.

Slávista Mick van Buren se raduje z gólu proti Zlínu.

Slavia před vstupem do pohárové Evropy s ukrajinským Dniprem dlouho nedokázala doma proti Zlínu využít svoji převahu. To se povedlo až krátce po změně stran Lingrovi. Po hodině hry zvýšil Van Buren a zdálo se, že je rozhodnuto. Sešívaní se ale nakonec museli o výhru strachovat, protože hosté díky Vlčkově vlastním gólu snížili. Zlín už se ale na nic nezmohl a dál se spolu s Českými Budějovicemi krčí s nulovým bodovým ziskem u dna tabulky.

V Plzni se začíná blýskat na lepší časy. Po vydřeném postupu ze druhého předkola Konferenční ligy konečně zabrala i v domácí lize. Tentokrát už se střelecky prosadila po dvaceti minutách po střele Buchy. V nastavení první půle ji poslal do trháku z penalty Chorý, jenže ještě před odchodem do kabin snížil rovněž z penalty Šín.

Odpor Baníku definitivně zlomil až v 78. minutě Traoré. Ostravané dál čekají na výhru, na kontě zatím mají jediný bod. Viktoria má čtyři.

V osmnácti má přehled jako třicetiletý, chválí plzeňský kapitán Lukáš Hejda jednoho ze spoluhráčů v obraněVideo: Sport.cz

Teplice poprvé v sezoně ztratily body. Proti Jablonci se střelecky neprosadily. Gól slavil jen v dresu hostů Kratochvíl, jeho trefa však kvůli ofsajdu neplatila. Jablonečtí tak dál čekají na výhru. Venku nezvítězili v nejvyšší soutěži osmkrát za sebou.

Bohemka po rychlém vyřazení z pohárové Evropy s norským favoritem Bodö/Glimt v Liberci přežila pokutový kop, který nepoměnil domácí Tupta. Nakonec slavila stoprocentní bodový zisk, když jí v nastavení vystřelil výhru Kozák. Pražané tak vyhráli venku i druhý zápas v ligové sezoně. Slovan utrpěl první prohru v ligové sezoně.