Slavia už dýchá Plzni na záda, spasil ji střídající žolík! Slaví i Slovácko s rekordmanem Petrželou

Boj o titul ve fotbalové Fortuna lize se zdramatizoval. Žádný tým v soutěži již nezůstal bez porážky, Sparta ji v sobotu připravila vedoucí Plzni, a nejbližší pronásledovatel Západočechů jejich klopýtnutí okamžitě využil. Slavia v utkání 15. kola přehrála ostravský Baník 3:1 a v neúplné tabulce ztrácí na první Viktorii jen jediný bod. V neděli se vůbec dařilo výhradně domácím. Slovácko zdolalo Pardubice 1:0, Liberec porazil Hradec Králové 2:0 a Mladá Boleslav i díky dvěma trefám záložníka Daniela Marečka skolila Teplice 3:0.

Eduardo Santos ze Slavie a jeho gólová šance během utkání s Baníkem.

Baník na hřištích soupeřů velkou hrůzu nenahání, Slezané venku v nejvyšší soutěži nezvítězili už ve 13 duelech v řadě. V Edenu se přesto čekalo na gól až do druhého poločasu. Domácím pomohl do vedení vlastní gól Filipa Kaloče, nicméně Baník záhy díky Jiřímu Fleišmanovi srovnal krok. Trenér Jindřich Trpišovský však měl šťastnou ruku, když v 70. minutě poslal na hřiště Matěje Juráska. Devatenáctiletý záložník se mu odvděčil dvěma premiérovými trefami v lize a červenobílí vyhráli v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

Pražané Baníku nepodlehli v 11. ligovém utkání v řadě a z druhého místa neúplné tabulky ztrácejí na vedoucí Plzeň pouze bod. Obhájce titulu má ale k dobru středeční dohrávku s nováčkem z Brna.

Slovácko zvítězilo nad posledními Pardubicemi 1:0, jedinou branku vstřelil v 55. minutě Michal Tomič. V sestavě domácích odehrál 79 minut devětatřicetiletý Milan Petržela a 465. ligovým startem překonal rekord současného reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého.

Studio se zaměří na Petrželův rekord
Všechny nedělní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Davida Sobiška začíná již v 14:30, jako expert se představí Petr Švancara. Speciální blok bude věnován rekordu Milana Petržely v počtu odehraných ligových zápasů. Diváci se mohou těšit na speciální rozhovory či vzkazy. K hlavnímu šlágru Slavia Praha vs. Baník Ostrava od 18:00 pak do studia dorazí dvojice expertů Jakub Podaný a David Kalivoda. Sestřih všech nedělních utkání 15. kola nabídne od 20:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Liberec se vytáhl na čtvrtý Hradec, zvítězil 2:0.  Hlavní postavou domácích byl nizozemský útočník Mick van Buren, který ve 14. minutě po sólové akci vstřelil první gól a druhý připravil čtvrt hodiny před koncem pro bosenského ofenzivního spoluhráče Imada Rondiče. Belgický brankář Olivier Vliegen počtvrté udržel čisté konto.

Mladoboleslavští porazili na svém hřišti Teplice 3:0 a připsali si druhou domácí výhru v sezoně. Dvěma góly se blýskl záložník Daniel Mareček, na jehož trefy ze 43. a 47. minuty navázal v 62. minutě útočník Tomáš Ladra. Středočeský celek se posunul na deváté místo neúplné tabulky, Skláři jsou nadále čtrnáctí.