Slavia jde po výhře v malém derby na první místo! Plzeň senzačně ztratila v Karviné

Fotbalisté Slavie udolali v malém pražském derby Bohemians 2:1 a minimálně do neděle se dostali na první místo tabulky o dva body před Spartu. To třetí Plzeň překvapivě ztratila body po bezbrankové remíze na hřišti předposlední Karviné. Liberec přejel Slovácko 4:1 a Zlín doma porazil Olomouc 3:2.

Fotbalisté Slavie Praha oslavují gól během utkání 27. kola Fortuna ligy s Bohemians Praha 1905.

Slavia se na domácí výhru nadřela. Úvodní branky se dočkala až v 55. minutě, kdy se trefil Petr Ševčík. Klid dodal sešívaným krátce poté druhý gól Mojmíra Chytila. Na výhře domácích už nic nemohla změnit ani krásná trefa Lukáše Hůlky v nastavení. Slavia tak vybojovala už sedmý tříbodový zisk v ligových zápasech proti Klokanům za sebou. Na zajímavý milník dosáhl i domácí kouč Jindřich Trpišovský, jenž si připsal 191. výhru v historii samostatné ligy a dotáhl rekordmana Pavla Vrbu.

Plzeňští fotbalisté si v týdnu zajistili hladký postup do semifinále poháru přes Jablonec, ale v generálce na čtvrtfinále Konferenční ligy proti Fiorentině už to taková sláva nebyla. Po překvapivé domácí ligové porážce s Libercem ztratili v nejvyšší soutěži i na půdě předposlední Karviné. Viktoria bez distancovaného trenéra Miroslava Koubka zahodila spoustu šancí, ale ve druhé části měla i párkrát namále. S Karvinou nezvládla ani druhý zápas v sezoně, na podzim s ní prohrála 0:1.

Favorita zaskočil v souběžném utkání také čtrnáctý Zlín, který po 66 minutách vedl proti osmé Olomouci i díky dvě brankám Toma Slončíka 3:0. Sigma ještě zdramatizovala zápas dvěma góly v samotném závěru, kdy nejprve proměnil penaltu Ebrima Singhateh a v nastavení pak snížil na rozdíl jediné branky Martin Pospíšil. Zlín už ale vedení udržel a slavil první výhru po pěti kolech. Sigma prohrála potřetí za sebou.

Souboj tabulkových sousedů vyhrál domácí Liberec. S novým majitelem v zádech si sedmý tým tabulky smlsnul na šestém Slovácku. Slovan v minulém kole překvapivě vyhrál v Plzni a svoji formu potvrdil i tentokrát a přiblížil se ke skupině hrající o titul už na rozdíl jediného bodu.

Skóre načal hrdina předchozího duelu proti Plzni Luka Kulenovič a krátce poté zvýšil náskok Ľubomír Tupta. Po přestávce se za domácí trefili Filip Prebsl a svým premiérovým gólem v lize i Michal Fukala. Také o jediný gól hostů se postaral domácí hráč, protože v 53. minutě se trefil do vlastní sítě Marios Pourzitidis.

27. kolo Fortuna ligy bude pokračovat i v neděli. Druhý víkendový den nabídne v 15:00 utkání Jablonec – Ostrava, Pardubice – České Budějovice, Teplice – Hradec Králové. Večer hraje Sparta s Mladou Boleslaví.

27. kolo Fortuna ligy:
Sobota:
Karviná – Plzeň 0:0
Zlín – Olomouc 3:2
Branka: 36., 66. Slončík, 55. Černín – 82. Singhateh (pen), 90.+3. Pospíšil
Liberec – Slovácko 4:1
Branky: 6. Kulenovič, 23. Tupta, 56. Prebsl, 85. Fukala – 53. Pourzitidis (vlastní)
Slavia – Bohemians 2:1
Branky: 55. Ševčík, 67. Chytil – 90.+3. Hůlka