Hlavní obsah

Tvrdík o zkratu Olayinky: Je zdrcen, mluvit mu do duše byl nemělo smysl

23. 3. 2023 9:28

Zkrat, který může stát pražskou Slavii titul. Opora fotbalové Slavie Peter Olayinka se ve čtvrtek dozví trest od disciplinární komise za vyloučení ve víkendovém ligovém zápase v Liberci, kde hlavou knokautoval domácího Ndefeho. „Peter ví, že udělal hloupost. Na disciplinární komisi přijde s pokorou přijmout trest," řekl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík na středeční tiskové konferenci v Edenu, kde klub představil charitativní projekty pod názvem Za hranice hřiště.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Útočník fotbalové Slavie Peter Olayinka odchází po červené kartě v Liberci.

Článek

Olayinka oslabil Pražany ve chvíli, kdy vedli 2:1. Slovan poté v přesilovce v nastaveném čase vyrovnal, v důsledku toho se na sešívané dotáhla bodově Sparta. Očekává se, že nejlepší hráč sešívaných na jaře, který po sezoně z Edenu odejde, vyfasuje stop na několik zápasů. Do konce základní části soutěže chybí šest zápasů, Olayinka se může v krajním případě objevit až v nadstavbě. Téměř stoprocentně zmešká derby na Spartě v rámci 27. kola.

„Očekávám podobný trest, jaký vynesla komise v předchozích podobných případech. Nemyslím, že sáhne k výrazně přísnějšímu potrestání," podotkl Tvrdík. Na kobereček si prý Olayinku nepozval, mytí hlav se nekonalo.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Útočník fotbalové Slavie Peter Olayinka duel v Liberci kvůli červené kartě nedohrál.

„Nepromlouval jsem mu do duše. Myslím, že v této chvíli by to nemělo efekt. Peter je zdrcen, je mu do breku. Potenciálně může být označen za viníka ztráty, červená karta nabourala jeho přání odejít ze Slavie jako hrdina s double," prohlásil Tvrdík.

Slavia vede ligu o skóre před Spartou. Její postavení je podle Tvrdíka v pořádku. „V jedné fázi podzimu jsme měli na Plzeň značné manko, teď se dělíme se Spartou o první místo. Jsme navíc i v semifinále MOL Cupu. Dali jsme si za cíl bojovat o titul, což se nám daří. V médiích se mluví o tom, o titul si to rozdáme jenom my se Spartou, ale já bych ještě třetí Plzeň neodepisoval," dodal šéf Slavie.

Reklama