Votroci pokřtili nový stadion drtivou výhrou, Sparta si zastřílela

Ve 3. kole fotbalové Fortuna ligy měla Sparta snadnou práci. Na Letné rozstřílela Pardubice 5:2 a zatím v sezoně neztratila ani bod. Votroci z Hradce Králové otevřeli novou arénu drtivým vítězstvím 5:1 nad Českými Budějovicemi. Skvělou formu potvrdila Mladá Boleslav, když zvítězila na půdě ligového nováčka z Karviné 2:1. Překvapivé vítězství 2:0 veze Olomouc ze Slovácka.

Fotbalisté Hradce Králové se radují v utkání proti Českým Budějovicím.

Sparta nezaváhala ani ve třetím zápase nové ligové sezony a proti Pardubicím dominovala od úvodního hvizdu. Již v poločase vedla o 3 branky a po přestávce navýšila vedení na 5:0. Poprvé v sezoně se prosadil kanonýr Jan Kuchta, a to hned dvakrát. Stejně jako v úvodním domácím duelu se na Letné trefil Lukáš Haraslín.

Premiéra v dresu loňského mistra zhořkla dánské posile Peteru Vindahlovi, který dvakrát inkasoval. Svěřenci pardubického trenéra Radoslava Kováče tak alespoň zmírnili debakl.

Brankář Sparty Peter Vindahl si proti Pardubicím odbyl vítěznou premiéru.

Vynikající formu má v úvodu sezony Mladá Boleslav. V Karviné od začátku duelu dominovala a v 19. minutě měla po trefách Jawa a Hilála již dvoubrankový náskok. Vedení, i přes snížení domácího Mikuše ze 70. minuty, udržela a v neúplné tabulce jí patří 2. místo.

FOTBAL NA OBRAZOVCE O2
Všechny sobotní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Sobotní studio moderátora Michala Hrdličky začíná ve 14:30 hodin, jako expert se představí Zdeněk Ščasný. K večernímu zápasu Hradec Králové – České Budějovice pak do studia dorazí dvojice expertů Antonín Rosa a David Kalivoda. Sestřih všech sobotních odehraných utkání 3. kola FORTUNA:LIGY nabídne od 20:30 na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal pořad F:INITO.

Slovácku nepomohl návrat kouče Svědíka a na domácím hřišti prohrálo s Olomoucí 0:2. Podruhé v sezóně se prosadila nová posila Sigmy Lukáš Juliš a konečnou pdobu výsledku dal krátce po přestávce záložník Vodháněl. Hosté tak navázali na vítězství z 2. kola proti Karviné a na půdě Slovácka vyhráli po 11 letech.

Hradec Králové se poprvé představil na novém stadionu a utkání proti Českým Budějovicím se od samého začátku vyvíjelo v jeho prospěch. Votroci již po půl hodině hry vedli o 3 góly a ve druhém dějství vedení ještě navýšili. Připsali si tak první ligovou výhru v této sezoně. Naopak České Budějovice jsou stále bez bodu a během 3 zápasů inkasovaly hrozivých 12 branek.

Program 3. ligového kola
Sobota
Sparta - Pardubice 5:2
Branky: 15. a 24. Kuchta, 22. Haraslín, 47. Wiesner, 57. Birmančevič - 65. Darmovzal, 73. Krobot
Slovácko - Olomouc 0:2
Branky: 9. Juliš, 48. Vodháněl
Karviná - Mladá Boleslav 1:2
Branky: 70. Mikuš - 6. Jawo, 19. Hilál
Hradec Králové - České Budějovic 5:1
Branky: 19. Vašulín, 22. Horák, 32. Krejčí, 49. Kučera, 59. Pilař z pen. - 48. Hora