Zlín - Karviná 0:1Zlín v záchranářském souboji podlehl Karviné

Fotbalisté Karviné vyhráli v posledním, 30. kole základní části první ligy v přímém souboji dvou týmů ze dna tabulky ve Zlíně 1:0. Jedinou branku zápasu dal ve 12. minutě slovenský útočník Martin Regáli. Slezané porazili „Ševce“ i podruhé v ligové sezoně a opustili před nadstavbovou skupinou o záchranu poslední místo tabulky. Nováček soutěže je nyní čtrnáctý se stejným počtem bodů jako patnáctý Zlín, o bod pozadu jsou poslední České Budějovice.

Trenér Karviné Marek Bielan (vlevo) a asistent Radim Grussmann

Do klíčového duelu vstoupili aktivněji domácí. Nátlakovou hrou si vytvořili mírnou územní převahu, z níž rekrutovali rohové kopy a následné střely ze střední vzdálenosti. Druhý Bužkův pokus se však pro „Ševce“ stal kontraproduktivní.

Odražený míč se přes jednoho karvinského hráče dostal k Regálimu, který po sprintu z vlastní poloviny šel sám na brankáře Dostála a svůj nájezd bezpečně přetavil ve vedení slezského týmu. Slovenský útočník skóroval ve druhém z posledních tří kol.

Zlínští, kteří ve středu prohráli v semifinále domácího poháru v Plzni 0:3, i v dalším průběhu měli režii duelu ve svých rukou, jenže jejich slabinou byla finální fáze, v níž chyběl kromě přesnosti i nápad. Vukadinovičova střela ve 28. minutě, kterou chytil celkem pohodlně gólman Holec, byla malou výjimkou. Marné a hlavně neplodné dobývání karvinské branky neukončila ani Schánělcova hlavička těsně před poločasovou přestávkou.

Domácí fotbalisty neopustila nepřesnost ani po změně stran, a to nejen v rozehrávce, ale i při standardních situacích. Přímý kop Slončíka z 25 metrů skončil uprostřed zdi.

Slezanům stačilo k hájení cenného náskoku dobře a hlavně bezchybně bránit, což se jim i vzhledem ke zlínské nemohoucnosti v koncovce celkem bez problémů dařilo.

S přibývajícím časem nápor domácích opticky rostl. S tím přicházely i náznaky šancí, jakými byly střely Slončíka a hlavička Ikugara. Ke gólu nakonec měli blíže po střele Budínského hosté, Dostál si ale s pokusem střídajícího hráče poradil.

Karviná zvítězila ve Zlíně ve třetím z posledních čtyř ligových utkání. Venku v nejvyšší soutěži triumfovala po sedmi zápasech, v sezoně tam ale získala jen 10 z celkových 25 bodů. Moravané doma v lize prohráli druhý z minulých devíti duelů. Mužstva se znovu utkají za dva týdny, tentokrát na hřišti nováčka.

30. kolo první fotbalové ligy:
FC Zlín – MFK Karviná 0:1 (0:1)
Branka: 12. Regáli. Rozhodčí: Berka – Vlček, Pečenka. ŽK: Bartošák, Didiba – Grussmann (asistent trenéra). Diváci: 3.910.
Zlín: Dostál – Holík, Cedidla, Didiba, Bartošák – Bužek (85. Tkáč), González (58. Janetzký) – Vukadinovič (85. Simerský), Slončík, Pidro (46. Ikugar) – Schánělec (72. Načkebija). Trenér: Červenka.
Karviná: Holec – Raspopovič, Bergqvist, Fleišman – Mikuš, Boháč (90.+3 Bederka), Moses (87. Žák), Ražnatovič – Čavoš (70. Budínský), Memič (70. Ezeh) – Regáli (70. Doležal). Trenér: Vlk.