Hlavní obsah

Čína se kvůli pandemii vzdala pořádání fotbalového mistrovství Asie

14. 5. 2022 10:12

Čína se kvůli přetrvávající pandemii koronaviru vzdala pořádání fotbalového mistrovství Asie v roce 2023. Dnes o tom informovala Asijská fotbalová konfederace (AFC).

Foto: twitter.com/afcasiancup, Twitter

Mistrovství Asie se v roce 2023 v Číně konat nebude.Foto: twitter.com/afcasiancup, Twitter

Článek

Šampionát, který se stejně jako mistrovství světa koná jednou za čtyři roky, se měl v Číně příští rok uskutečnit od 16. června do 16. července v deseti městech na převážně nově postavených stadionech. O náhradním dějišti zatím AFC nerozhodla.

"AFC uznává výjimečné okolnosti způsobené pandemií covidu-19, které vedly k tomu, že se Čína vzdala pořadatelského práva," uvedla asijská konfederace.

Pro Čínu je fotbalové mistrovství další z řady sportovních akcí, o které kvůli zavedení přísných opatření proti šíření covidu přišla. Už dříve se vzdala pořádání Asijských her, zrušeny byly oba mítinky atletické Diamantové ligy i krasobruslařská Grand Prix.

V únoru sice za přísných opatření uspořádala Čína olympijské hry v Pekingu, ale jinak se mezinárodních sportovních akcí nadále zříká. Tamní úřady razí politiku nulové tolerance, v boji s koronavirem přijímají extrémně přísná omezení a a uzavírají celá města, jakmile se v nich objeví několik desítek případů nákazy.

Fotbalové mistrovství Asie by podle agentury AP mohl převzít organizátor letošního MS Katar, nebo Saúdská Arábie, tedy země, které se ucházejí o příští ročník v roce 2027.

Problém však může být plánovaný letní termín. Většinou se asijský šampionát koná kvůli vedru v lednu a únoru. Pokud by jej po čínských pořadatelích převzal Katar, zřejmě by se uskutečnil až začátkem roku 2024. Katar je obhájcem asijského titulu.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.