Článek
Aktobe (od našeho zpravodaje) - Špatnému stavu trávníku nebo výkonu hlavního sudího jsme se věnovali v jiných textech. Teď se podívejme na věci, které na první pohled nebo od televize vidět spíše nejsou.
Zvláštní atmosféra
Možná až na pár míst bylo vyprodáno. Diváci natěšení na dalšího slavnějšího soupeře se oblékli do bíločervených barev a s dostatečným předstihem vyrazili na stadion. Kotel nejdříve zdobil nápis „Hooltras Aktobe“, následovalo choreo přes celou tribunu za brankou a text „Support your local team“.
Fanoušci už při čtení sestavy Sparty hlasitě a setrvale bučeli. To samé ve chvíli, když začala s chorály přibližně dvacítka podporovatelů Letenských. Dále se pískalo, třeba při každém verdiktu hlavního sudího, který se domácím nezamlouval.
Atmosféra byla svým způsobem dobrá, ale čišela z ní dráždivost a nenávist. Pak se jeden z místních novinářů zeptal trenéra Sparty Briana Priskeho: „A jak se vám líbili naši fanoušci?“ V tu chvíli byla z jeho hlasu cítit špetka posměchu.
Pracovní podmínky
Hráči to neměli lehké s trávníkem a novináři místy s podmínkami pro práci. Už je jedno, že se zpočátku vůbec nešlo dostat na stadion, že ochranka vodila žurnalisty na místo, odkud se nevedla cesta k místům na tribuně. Všichni byli zmatení. My i pořadatelé.
Větším problémem už byla spíše nefungující Wi-Fi, na kterou se ještě nabalila jedna nepříjemnost. Při vydatném dešti se ukázala nedokonalost místní střechy. Díry dostaly do diskomfortu nejen novináře, ale hlavně jejich techniku. Ale co, nakonec se to zvládlo.
Vojáci všude a všude
Když už jsme u novinářů, ti neměli před zápasem ani během něj přístup do tiskového střediska. Proč? Obsadili ho vojáci, kteří dohlíželi na pořádek během utkání a po něm.
Po konci zápasu už místnost (logicky) vyklidili, ale v takovém předsálí zůstali těžkooděnci s protiúderovými štíty. Například Matěj Ryneš podobné prostředí na pozápasový rozhovor zřejmě ještě nezažil.

Vojáci a těžkooděnci v místnosti před tiskovým střediskem před utkání Aktobe-Sparta Praha.
Nevyzpytatelné počasí
Od úterního příletu pralo slunce, teploty přesahovaly 30 stupňů Celsia. Předpovědi ne vždy odpovídaly realitě a fotbalisté se zřejmě počítali se sportovním výkonem v úmorném vedru a dusnu.
Čtvrtek však začal pod mrakem, a i když se několikrát vysvitlo slunko, přibližně hodinu před výkopem přišla průtrž mračen. Taková, jakou poslední dny čekal málokdo.