Hlavní obsah

Máme pořád velkou šanci postoupit, věří jablonecký Kratochvíl

Ještě v den zápasu bylo nejisté, zda ho proti Alkmaaru na hřiště zdravotní stav pustí. Nakonec Miloš Kratochvíl nastoupil a patřil k nejlepším hráčům domácích. Brzkým gólem přispěl k remíze 1:1.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Hráči Jablonce se radují z prvního gólu, vpravo je jeho autor Miloš Kratochvíl.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Článek

Jablonci však bod na uhájení druhé příčky nestačil. Před závěrečným kolem ho v tabulce skupiny D přeskočil Randers, na který nyní ztrácí jeden bod. Kratochvíl a spol. tak musí za dva týdny vyhrát v poslední Kluži a doufat v zaváhání Randersu na hřišti již jistě prvního Alkmaaru. Anebo si vystačí i s remízou, pokud by Dánové padli o dva a více gólů.

„Důležité je, že jsme neprohráli. Víme, že Randers vyhráli a jaká je cesta dál. Potřebujeme vyhrát a aby oni ztratili. Možná bude stačit i remíza, kdyby v Nizozemsku prohráli o víc gólů. Ale určitě tam nemůžeme jet s tím, že budeme hrát na nerozhodný výsledek. Teď je velká škoda domácího zápasu s Randers, kde jsme dostali ke konci zápasu vyrovnávací gól... Ale šanci postoupit dál furt máme a myslím si, že docela velkou," zhodnotil Kratochvíl pravděpodobnost setrvání v soutěži.

Běžela sedmá minuta zápasu, když hosté na levé straně aktivního Kratochvíla faulovali. K trestnému kopu se postavil Krob a levačkou našel na hranici vápna hlavu Kratochvíla. Míč obloučkem zapadl přesně pod břevno branky hostí.

Trefil jsem to tak, jak jsem chtěl

Cílená akce? „Měl bych říct, že ano," usmál se po utkání technický záložník. „Na tu první tam chodím vždy a Krobis to ví. Nevím tedy, jestli hledal mě, ale trefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Pro gólmana je tohle podle mě hrozně nepříjemný. Couvá do brány, nevidí. Za mě šlo o hezký gól, a ne gólmanovu chybu," popsal.

Jablonec po čtvrthodině hry vystrašilo rychlé střídání Dominika Pleštila, který se držel za hruď a těžko popadal dech. Nakonec musel na vyšetření do nemocnice pro podezření na zápal plic. „Přiznám se, že v tu chvíli jsem vůbec nevěděl, o co šlo. Jen jsem registroval, jak tam ležel... Když se musí takhle brzo střídat, že to vždy škoda. Ale zase tam přišel Malina (Malínský) a nastoupil dobře," pověděl Kratochvíl.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Miloš Kratochvíl z Jablonce se raduje z gólu proti Alkmaaru.Foto: Radek Petrášek, ČTK

I on v minulém zápase domácí ligy se Slavií kvůli zranění chyběl, a i tentokrát byla jeho nominace na hraně. „Měl jsem menší zdravotní problém a rozhodovali jsme se až ráno v den zápasu. Netrénoval jsem, i proto jsem toho pak měl plný zuby a musel jsem střídat, trochu se ozval i ten problém. Ale doufám, že do dalšího zápasu budu v pořádku," poznamenal hráč, jehož v 82. minutě nahradil Tomáš Hübschman.

Kratochvíl se trefil i v minulém kole na hřišti Randers, kde vyrovnával na 2:2. V součtu i s předkolem Konferenční ligy se Žilinou šlo již o jeho čtvrtou trefu v evropských pohárech v této sezoně.

„Jsem rád za každý gól. I za ten v domácím poháru s Varnsdorfem, i když to zase nechci dávat na stejnou úroveň. Ale rád za každý gól jsem. V Konferenční lize mám čtyři góly, což je hezké, ale v lize je jich zatím málo. Chci přidat a pomoct týmu brankami i v lize," poznamenal. V neděli ho s parťáky čeká Mladá Boleslav.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Randers Randers FC - CFR Kluž Kluž Randers - Kluž 2 : 1
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv F.C. - LASK Linec Linec Maccabi Tel Aviv - Linec 0 : 1
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Jablonec FK Jablonec - AZ Alkmaar Alkmaar Jablonec - Alkmaar 1 : 1
20211125T21 : 00:00+0000
Jablonec vs. Alkmaar
Jablonec vs. Alkmaar
Jablonec
Alkmaar
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Tallinn Flora Tallinn - Partizan Bělehrad Partizan Tallinn - Partizan 1 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Bodö/Glimt Bodö/Glimt - CSKA Sofie Sofie Bodö/Glimt - Sofie 2 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo AS Řím AS Řím - Zarja Luhansk Zarja AS Řím - Zarja 4 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Famagusta Anorthosis Famagusta - K.A.A. Gent Gent Famagusta - Gent 1 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava - PAOK Soluň PAOK Soluň Slovan Bratislava - PAOK Soluň 0 : 0

Souhrn z tabulek:
Souhrn z kalendáře:
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Alaškert Alaškert FC - Maccabi Tel Aviv F.C. Maccabi Tel Aviv Alaškert - Maccabi Tel Aviv
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Alkmaar AZ Alkmaar - Randers FC Randers Alkmaar - Randers
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Kluž CFR Kluž - FK Jablonec Jablonec Kluž - Jablonec
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Sofie CSKA Sofie - AS Řím AS Řím Sofie - AS Řím
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Gent K.A.A. Gent - Flora Tallinn Tallinn Gent - Tallinn
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Linec LASK Linec - HJK Helsinky Helsinky Linec - Helsinky
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Partizan Partizan Bělehrad - Anorthosis Famagusta Famagusta Partizan - Famagusta
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Zarja Zarja Luhansk - Bodö/Glimt Bodö/Glimt Zarja - Bodö/Glimt