Hlavní obsah

Na Maltu odjelo pouze 16 hráčů Plzně. Jsou bojovní, musíme být ve střehu, varuje před odvetou Koubek

17. 8. 2023 7:08

Už před odletem znělo od fotbalové Plzně, že podcenění maltské Gziry ve čtvrteční odvetě 3. předkola Konferenční ligy nepřichází v úvahu. „Nečeká nás ale nic jednoduchého. Budou nám chtít utkání znepříjemnit a musíme být ve střehu," upozorňuje i přes domácí výhru 4:0 trenér Miroslav Koubek v rozhovoru pro Radiožurnál.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Trenér Plzně Miroslav Koubek během zápasu s Baníkem.

Článek

„Odveta bude těžší. Jsou zde ne úplně komfortní podmínky, ale to i pro domácí. V Plzni bylo vidět, že Malťané jsou statečné a bojovné mužstvo," říká Koubek. Je spokojený s tím, jak se jeho mančaftu v posledních soutěžních kláních daří. Viktoriáni vyhráli čtyřikrát v řadě a během této série nastříleli úctyhodných čtrnáct branek.

Další by viktoriáni rádi přidali na Maltě a zároveň udrželi čisté konto. Musí pohlídat hlavně urostlé Jihoameričany, kterých má Gzira v kádru požehnaně. „Vždy je to o tom, co protivníkovi dovolíme. Doma jsme dobře presovali a přepínali po ztrátě míče. Bylo vidět, že jim to dělalo problémy. Vytvořením tlaku mi jejich technické dovednosti nepřišly na odiv," popisuje Koubek.

Plzeň před odvetou Konferenční ligy. Příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Podobně vnímá situaci také zkušený 34letý defenzivní záložník Ibrahim Traoré, jenž na západ Čech dorazil v létě z pražské Slavie. „Potkal nás složitý start do sezony, ale teď máme dynamiku, hrajeme dobře a dáváme góly. Přijeli jsme, abychom postoupili do dalšího kola. Přistoupíme k utkání jako ke každému jinému. Chceme vyhrát," má jasno fotbalista z Pobřeží slonoviny.

V Ta' Qali je jedním ze šestnácti hráčů připravených naskočit do utkání. Doma zůstali mimo dlouhodobě zraněné například také Tomáš Chorý, Erik Jirka nebo Matěj Vydra. Jde o komplikaci hlavně kvůli tomu, že trenéři nemohou v náročném programu rotovat sestavou.

„Hrajeme čtvrtý anglický týden za sebou a potřebujeme zátěž rozložit. Jenže když máme jen šestnáct hráčů, tolik to nejde," vysvětluje Koubek. Právě Traoré by se mohl objevit v základní sestavě. Z posledních třech utkání má solidní bilanci dvou branek a jedné asistence.

Proměna plzeňského Pavla Šulce a jeho hattrick. Příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Navíc ho zdobí zkušenosti z evropských pohárů právě ještě v dresu Slavie. „Necítím na sebe nějaký tlak. V Evropě není lehkého zápasu. Musíme respektovat soupeře. První zápas jsme sice vyhráli 4:0, ale je to fotbal, může se stát cokoliv," říká Traoré.

Reklama