Hlavní obsah

Slavia potřebuje konečně zabrat venku. Jenže stále bojuje s obří marodkou

20. 10. 2021 19:54

Venku v probíhajícím ročníku evropských pohárů ještě nebodovala. Pokud však fotbalisté Slavie Praha chtějí udržet reálné šance na postup ze skupiny E Konferenční ligy, potřebují bezpodmínečně vyhrát ve čtvrtečním třetím pokračování soutěže na půdě Maccabi Haifa.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Alexander Bah ze Slavie Praha a Daniel Samek oslavují gól Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Ferencváros Budapešť, Legia Varšava a Feyenoord Rotterdam. To byly postupně tři zastávky v předkole Ligy mistrů, play off Evropské ligy a Konferenční lize, při nichž tým trenéra Trpišovského vyšel bodově naprázdno.

Jenže Maccabi v létě po deseti letech slavilo zisk mistrovského titulu. A Slavii nutí k obezřetnosti loňský karambol na půdě Hapoelu Beer Ševa, tím spíše, že čtvrteční soupeř představuje přeci jen vyšší level.

„Loňskou pořádku chceme jednoznačně odčinit," neskrýval Jindřich Trpišovský, trenér Slavie, že zápas na půdě Beer Ševy (3:1) mu stále leží v žaludku.

Maccabi je přitom výkonnostně ještě kvalitnější. „Někteří hráči jsou v týmu dlouho, takže jsou sehraní. Mají skvělý represink po ztrátě míče, v pěti šesti lidech okamžitě atakují soupeře. Mají velice silné individuality směrem dopředu, skvělého hráče Cheryho, který je velmi fotbalový. V poslední době hodně měnili rozestavení. Velmi dobře pracují do defenzivy, jsou silní ve středu hřiště, v soubojích," vyzdvihl přednosti protivníka Jindřich Trpišovský, trenér Slavie.

Dvanáct zraněných

Ta se musí vypořádat znovu s obrovskými zdravotními problémy. „Máme dvanáct zraněných hráčů, z toho sedm obránců, kteří zůstali doma. Ale předem nic nevzdáváme," připomněl Trpišovský porážku 1:3 s Beer Ševou v Evropské lize.

Slavii tíží zejména složení defenzivní řady. I proto se upíná k návratu švédského mladíka. Aiham Ousou by měl vytvořit stoperskou dvojici s Tarasem Kačarabou. Nikdo jiný do středu obrany k dispozici není. „Oba stopeři byli uschopněni dříve, než by správně měli být. Pokud by se něco stalo, máme dvě záložní varianty. První zahrnuje nasazení Alexe Baha, druhá Dana Samka," připustil Trpišovský, že v krajním případě využije na postu stopera buď dánského krajního zadáka nebo mladého záložníka.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Taras Kačaraba ze Slavie PrahaFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Zatímco Slavia hraje skupinu evropských pohárů popáté v řadě, Maccabi Haifa se do skupiny vrátila prvně od roku 2013/14. I proto izraelský tým netají ambice zůstat v osudí co nejdelší dobu, jenže zatím má na kontě jediný bod. A v konfrontacích s Feyeenoordem i Unionem Berlín nevstřelila ani branku.

„Bude to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodne hra v pokutovém území, naše efektivita a schopnost ubránit ofenzivní hráče Maccabi v našem vápně," přemítal Trpišovský.

Pro Slavii je velkou výzvou fakt, že Maccabi Haifa doma v pohárové Evropě neprohrála v žádném z posledních dvanácti zápasů.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Randers Randers FC - CFR Kluž Kluž Randers - Kluž 2 : 1
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv F.C. - LASK Linec Linec Maccabi Tel Aviv - Linec 0 : 1
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Jablonec FK Jablonec - AZ Alkmaar Alkmaar Jablonec - Alkmaar 1 : 1
20211125T21 : 00:00+0000
Jablonec vs. Alkmaar
Jablonec vs. Alkmaar
Jablonec
Alkmaar
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Tallinn Flora Tallinn - Partizan Bělehrad Partizan Tallinn - Partizan 1 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Bodö/Glimt Bodö/Glimt - CSKA Sofie Sofie Bodö/Glimt - Sofie 2 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo AS Řím AS Řím - Zarja Luhansk Zarja AS Řím - Zarja 4 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Famagusta Anorthosis Famagusta - K.A.A. Gent Gent Famagusta - Gent 1 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava - PAOK Soluň PAOK Soluň Slovan Bratislava - PAOK Soluň 0 : 0

Souhrn z tabulek:
Souhrn z kalendáře:
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Alaškert Alaškert FC - Maccabi Tel Aviv F.C. Maccabi Tel Aviv Alaškert - Maccabi Tel Aviv
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Alkmaar AZ Alkmaar - Randers FC Randers Alkmaar - Randers
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Kluž CFR Kluž - FK Jablonec Jablonec Kluž - Jablonec
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Sofie CSKA Sofie - AS Řím AS Řím Sofie - AS Řím
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Gent K.A.A. Gent - Flora Tallinn Tallinn Gent - Tallinn
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Linec LASK Linec - HJK Helsinky Helsinky Linec - Helsinky
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Partizan Partizan Bělehrad - Anorthosis Famagusta Famagusta Partizan - Famagusta
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Zarja Zarja Luhansk - Bodö/Glimt Bodö/Glimt Zarja - Bodö/Glimt