Chrudim - Vysoké Mýto 10:2Stav série 1:0Chrudim pokračuje ve vítězné šňůře. Nejzbachu nasázela deset gólů

Tereza Karpíšková (FAČR)

Včera večer odstartovalo semifinále Chance futsal ligy! První utkání má za sebou FK ERA-PACK Chrudim, který se na domácí půdě utkal s Nejzbachem Vysoké Mýto. Domácí roli jasného favorita s přehledem potvrdili a připsali si výhru 10:2. Nyní tak chrudimský celek vede v semifinále play-off 1:0 na zápasy. Odveta je na programu už 30. 4. 2013 ve Vysokém Mýtě.

FK ERA-PACK Chrudim vede v semifinálové sérii 1:0

Do Chrudimi přijeli hráči vysokomýtského Nejzbachu s jasným úkolem, zahrát si kvalitní futsal a dostat, co nejméně branek. Porazit nejsilnější futsalový celek se v letošní sezóně prozatím nikomu nepodařilo, a ani Vysoké Mýto si cenný skalp nepřipsalo. Necelých deset minut si fanoušci mistrovského FK ERA-PACKU museli počkat na první branku, ale na konci prvního poločasu, se už mohli domácí radovat z čtyřbrankového náskoku. Prvním úspěšným střelcem byl Dentinho, který si připsal v první půli zápasu hned dvě branky, stejně jako Michal Mareš.

V druhé části zápasu se už prosadili i další hráči Chrudimi. Ve 22. minutě zvýšil na 5:0 Michalův bratr Roman a po brance Lukáše Rešetára, o dvě minuty později, se ve 26. minutě podařilo prosadit i hostům. První branku a snížení na rozdíl pěti branek zajistil Semerád, který se ještě jednou prosadil tři minuty před koncem utkání. Překonat chrudimského brankáře se už vysokomýtským nepodařilo. Naopak futsalisté Chrudimi rozhodně šesti góly neskončili. Díky dvěma brankám Maxe a Dentinha, který se během utkání prosadil celkem čtyřikrát, nasázel FK ERA-PACK Chrudim Nejzbachu celou desítku.

Nyní se oba týmy připravují na druhé semifinálové utkání, které se odehraje už 30. 4. od 20:00h ve Vysokém Mýtě. Za podpory domácích fanoušků a před televizními kamerami se tak Nejzbach pokusí srovnat semifinálovou sérii na 1:1. Druhá dvojice play off, Benago s Tangem Brno, nastoupí k prvnímu duelu už zítra v 17 hodin ve Zruči.

FK ERA-PACK Chrudim - Nejzbach Vysoké Mýto 10:2 (4:0)
Branky: 10. Dentinho, 12. Mareš M., 13. Dentinho, 15. Mareš M., 22. Mareš R., 24. Rešetár, 28. Max, 32. Max 40. Dentinho, 40. Dentinho - 26., Semerád, 37. Semerád
FK ERA-PACK Chrudim: Meller, Mareš R., Max, Kopecký, Dentinho,Vladyka, Oliva, Douglas, Rešetár, Felipe, Koudelka, Slováček, Michal M., Žďánský
Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák, Formánek, Brychta, Jeníček, Michalec, Jiráský, Vágner, Forgáč, Semerád, Münzberger, Netolický, Till