Real Madrid - Barcelona 2:0EL Clásico ovládl Real a přeskočil Barcelonu v čele ligy. Sevilla bez Vaclíka udolala Pamplonu

Fotbalisté Realu Madrid ovládli slavné El Clásico! Ve šlágru 26. kola španělské ligy porazili na Santiago Bernabéu v přímém souboji o čelo tabulky Barcelonu 2:0 a o bod se vrátili na první místo tabulky před katalánský velkoklub. Druhé El Clásico sezony rozhodl vítězným gólem Vinícius Júnior a ukončil sedmizápasové čekání Bílého baletu na výhru proti svému velkému rivalovi.

Vinícius Júnior střílí vítězný gól Realu Madrid ve šlágru španělské ligy proti Barceloně.

Sevilla porazila oslabenou Pamplonu 3:2, ve třetí minutě nastaveného času rozhodl dvougólový střelec Júsuf Nesjrí. Zraněný český brankář Tomáš Vaclík stejně jako ve čtvrtečním zápase Evropské ligy v sestavě domácího týmu chyběl.

První střelu na bránu v utkání dvou nejlepších týmů této sezony španělské ligy vyslal až po půlhodině hry Lionel Messi. Následně postupoval sám na Thibauta Courtoise záložník Arthur, belgický brankář ale stejně jako vzápětí při Messiho šanci svůj tým podržel.

Brankář Thibaut Courtois z Realu Madrid kryje šanci Arthura z Barcelony.

Po změně stran dvakrát zahrozil na druhé straně Isco, jeho hlavičku z 61. minuty vykopl z brankové čáry Gerard Piqué. A právě barcelonský stoper se významně podepsal pod inkasovanou branku, když si v 71. minutě srazil ve skluzu do vlastní sítě Viníciusovu střelu z ostrého úhlu.

Klenot Barcelony Lionel Messi v akci.

Po gólu se utkání otevřelo, hra se přelévala ze strany na stranu a Real přidal v nastaveném čase pojistku. Po pár vteřinách pobytu na hřišti se znovu z úhlu prosadil střídající Mariano Díaz. Bílý balet vítězstvím znovu zvrátil historickou ligovou bilanci v El Clásicu na svou stranu (73 výher, 35 remíz, 72 porážek).

Po prvním poločase to vypadalo, že Sevilla po třech soutěžních utkáních bez problémů ukončí čekání na domácí výhru. Dvoubrankové vedení jí zařídili Nesjrí a nejlepší střelec týmu Lucas Ocampos. V 54. minutě navíc dostal červenou kartu za hru rukou mimo vápno gólman Sergio Herrera a Pamplona dohrávala o deseti.

Nekompromisní souboj barcelonského Jordiho Alby (vpravo) s Danim Carvajalem z Realu Madrid.

Favorit ale vedení proti oslabenému soupeři neudržel. V 64. minutě snížil hlavou po standardní situaci obránce Aridane Hernández a o deset minut později srovnal z penalty Roberto Torres. Andaluský celek ale v dlouhém osmiminutovém nastavení soupeře zatlačil a po závaru před brankou rozhodl svou druhou trefou Nesjrí.

Sevilla se posunula na třetí místo na úkor Atlética Madrid, které pouze remizovalo na hřišti posledního Espaňolu 1:1. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho prohrávali po vlastním gólu Stefana Saviče a dokázali už jen srovnat v 47. minutě díky Saúlově povedené ráně z voleje. Atlético tak čeká na venkovní výhru v La Lize čtyři zápasy.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:
FC Sevilla - Pamplona 3:2 (13. a 90.+3 Nesjrí, 45.+1 Ocampos - 64. Aridane, 74. R. Torres z pen.)
Bilbao - Villarreal 1:0 (56. Raúl García z pen.)
Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 1:1 (24. vlastní Savič - 47. Saúl)
Mallorca - Getafe 0:1 (67. Maksimovič)
Real Madrid - FC Barcelona 2:0 (71. Vinícius Júnior, 90.+2 Mariano Díaz).