Bilbao - Real Madrid 0:2Real Madrid vyhrál v Bilbau, Benzema gólem vyrovnal Raúla

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 18. kole španělské ligy Bilbao 2:0. Karim Benzema vyrovnal 228. gólem v soutěži v historické tabulce střelců pátého Raúla, pojistku přidal v závěru Kroos. Barcelona zdolala na svém hřišti Getafe 1:0. Výhru vedoucího týmu tabulky zařídil dvacetiletý Pedri. Villarreal vyhrál nad Gironou 1:0 díky penaltě, kterou proměnil v jedenácté minutě nastaveného času Parejo.

Kanonýr Realu Madrid Karim Benzema bojuje s hráči Bilbaa.

Real poslal do vedení Benzema, který vystřelil z otočky v voleje a brankář Simón nestihl ani zareagovat. Byl to 228. gól francouzského útočníka v La Lize, čímž překonal legendárního Di Stéfana a vyrovnal gólový účet další legendy Realu Raúla na pátém místě.

V druhém dějství měl velkou šanci domácí Williams i hostující Asensio, oběma se ale nepodařilo usměrnit míč mezi tři tyče. Williamsovi se v 78. minutě podařilo překonat Courtoise, gólu však předcházelo ofsajdové postavení. V poslední minutě základní hrací doby potvrdil výhru "Bílého baletu" prudkou střelou k pravé tyči Kroos.

Barceloně chyběl vykartovaný Lewandowski a absence hvězdného útočníka byla znát. Po půlhodině hry se musel činit Ter Stegen, na kterého postupoval v samostatném úniku Mayoral. Německý gólman vyběhl téměř ke kraji vápna a šanci zneškodnil. Ve 35. minutě se prosadili domácí, Raphinhův centr z levé strany dorazil do odkryté branky ve skluzu Pedri.

Pedri z Barcelony oslavuje vítězný gól, který vstřelil v ligovém utkání proti Getafe.

Před koncem první půle musel Ter Stegen čelit dalšímu úniku Mayorala, o pár chvil později španělský útočník těsně nedosáhl na Iglesiasův centr. V závěru utkání měl příležitost zvýšit náskok domácích Kessie, v jasné příležitosti mu však překazil gólovou radost brankář Soria.

Villarreal střelecky dominoval celý zápas, nejzajímavější momenty však přišly až v závěru utkání s Gironou. Ve třetí minutě nastavení nařídil rozhodčí penaltu pro domácí, Gazzaniga však Morenův pokus chytil. Hostům se po chvilce z protiútoku podařilo skórovat, gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Villarreal dostal druhou možnost ke skórování v posledních vteřinách zápasu, kdy Juanpe zatáhl za dres hráče domácích v pokutovém území. Ke druhé penaltě se postavil Parejo, který byl na rozdíl od Morena úspěšný.

Pamplona remizovala 1:1 na hřišti Elche, které stále čeká na první ligovou výhru. V zápase sice měli domácí v druhém poločase velkou herní převahu a v 67. minutě gólem Carmona reagovali na Ávilovu branku z první půle, na více se ale nezmohli a s šesti body jsou na posledním místě. Pamplona je sedmá.