Slavný trenér Benítez se po pauze vrací k trénování, povede Vigo

Slavný trenér Rafael Benítez se stal novým koučem španělského fotbalového klubu Celta Vigo a po roce a půl se vrací na lavičku. Třiašedesátiletý Španěl naposledy vedl Everton, který ho loni v lednu kvůli špatným výsledkům odvolal. Třináctý tým Primera División to oznámil na webu.

Rafael Benítez na archivním snímku

Benítez v roce 2005 ovládl s Liverpoolem Ligu mistrů, o dva roky později s ním postoupil do finále. S Chelsea vyhrál Evropskou ligu, s Valencií získal Pohár UEFA a dva domácí tituly. Za sebou má také angažmá v Interu Milán, Neapoli či Newcastlu. Do Španělska se vrací po více než sedmi letech, naposledy v rodné zemi trénoval Real Madrid.

Na lavičce Celty Benítez vystřídá Portugalce Carlose Carvalhala, který nedávno ve funkci po sedmi měsících skončil navzdory záchraně. Tu si Vigo zajistilo až v posledním ligovém kole díky senzační výhře nad mistrovskou Barcelonou.