Real zvládl přestřelku v Neapoli. Králova asistence Unionu nestačila

Ani gólová asistence záložníka Alexe Krále neodvrátila porážku fotbalistů Unionu Berlín 2:3 s Bragou. Nováček Ligy mistrů prohospodařil dvougólové vedení, ve čtvrté minutě nastavení dokonal obrat střídající André Castro. Brankář Lukáš Horníček strávil celý duel na lavičce portugalského celku. Benfica Lisabon prohrála 0:1 na hřišti Interu Milán, střídající obránce hostů David Jurásek se dostal do hry v 80. minutě a debutoval v elitní soutěži.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky proti Neapoli.

Ve šlágru dnešního programu 2. kola zvítězil Real Madrid 3:2 v Neapoli. Plný počet bodů má po dvou zápasech i Bayern Mnichov, který uspěl 2:1 v Kodani. Nedařilo se anglickým týmům: Manchester United nestačil doma na Galatasaray a podlehl 2:3, Arsenal prohrál 1:2 na hřišti Lens.

V utkání Union - Braga vyslal Král po půlhodině přesnou kolmicí do úniku Beckera, jenž zakončil mezi nohama gólmana Matheuse. Surinamský útočník zužitkoval záhy další brejk, v 41. minutě ale snížil Niakaté a krátce po změně stran srovnal výstavní ránou z 25 metrů Bruma.

Union nakonec přišel o premiérový bod v elitní soutěži stejně jako před dvěma týdny s Realem Madrid v samém závěru. Castro na konci čtyřminutového nastavení vyslal další přesnou střelu zpoza vápna a zařídil Braze první tři body ve skupině. Union prohrál šesté soutěžní utkání v řadě.

Ve druhém utkání skupiny C Neapol vedla od 19. minuty zásluhou Östigardovy hlavičky, ještě do pauzy ale otočili skóre Vinícius Júnior s Bellinghamem. Anglický záložník se prosadil po individuální akci mezi několika obránci a po letním příchodu do klubu vstřelil osmou branku v devátém soutěžním startu.

V 52. minutě zahrál Nacho rukou v pokutovém území a Zieliňski nařízenou penaltu o tyč proměnil. Polský záložník pokořil metu 50 branek za klub, jeho týmu to ale na body nestačilo. V 78. minutě se Valverdeho rána odrazila od břevna do zad gólmana Mereta a od nich do sítě. Italští šampioni podlehli „Bílému baletu“ potřetí za sebou.

Ve skupině D zvítězil San Sebastian 2:0 v Salcburku, už v prvním poločase rozhodli trefami kapitán Oyarzabal a Méndez. Baskický celek má v čele tabulky čtyři body stejně jako Inter, jemuž zařídil výhru v 62. minutě Thuram. Jurásek se na rozdíl od úvodního duelu se Salcburkem (0:2) do hry dostal, jeho tým byl ale většinu zápasu pod tlakem a opět vyšel bodově naprázdno.

Bez bodu zůstává rovněž ve skupině A Manchester United, který prohrál páté z posledních sedmi soutěžních utkání. Proti Galatasarayi dvakrát vedl zásluhou dánského útočníka Höjlunda, se třemi trefami nejlepšího střelce soutěže. Na první branku zareagoval ještě v úvodním dějství bývalý hráč „Rudých ďáblů“ Zaha a v 71. minutě znovu srovnal Aktürkoglu.

Klíčový moment zápasu nastal v 77. minutě. Domácí brankář Onana zachyboval v rozehrávce a unikajícího Icardiho zfauloval Casemiro, který byl po druhé žluté kartě vyloučen a Galatasaray dostal šanci rozhodnout z penalty. Tu Icardi neproměnil, o čtyři minuty později ale přece jen dokonal z brejku obrat. Turečtí šampioni neprohráli 21. soutěžní utkání za sebou.

Bayern v Kodani prohrával po Leragerově gólové dorážce z 56. minuty, přemožitelé pražské Sparty ze 3. předkola ale překvapivé vedení neudrželi. Obrat zařídili mladící Musiala s Telem. Osmnáctiletý Francouz v 83. minutě zužitkoval Müllerovu přihrávku před odkrytou bránu.

Vývoj utkání otočil i Lens, kam se vrátila Liga mistrů po 21 letech. Na Jesusovu vedoucí trefu záhy odpověděl Thomasson a v 69. minutě rozhodl Wahi. Druhý duel skupiny B mezi PSV Eindhoven a Sevillou skončil 2:2, všechny branky padly po změně stran. V čele tabulky je po dvou kolech Lens o bod před Arsenalem.

Fotbalová Liga mistrů - 2. kolo skupin:
Skupina A:
Manchester United - Galatasaray Istanbul 2:3 (1:1)
Branky: 17. a 67. Höjlund - 23. Zaha, 71. Aktürkoglu, 81. Icardi. Rozhodčí: Kružliak (SR). ČK: 77. Casemiro (Manchester).
FC Kodaň - Bayern Mnichov 1:2 (0:0)
Branky: 56. Lerager - 67. Musiala, 83. Tel. Rozhodčí: Grinfeeld (Izr.). Diváci: 38.000 (vyprodáno).
1.Bayern 22006:46
2.Galatasaray21105:44
3.FC Kodaň20113:41
4.Manchester U.20025:70
Skupina B:
Lens - Arsenal 2:1 (1:1)
Branky: 25. Thomasson, 69. Wahi - 14. Jesus. Rozhodčí: Guida (It.). Diváci: 37.040.
PSV Eindhoven - FC Sevilla 2:2 (0:0)
Branky: 86. De Jong z pen., 90.+5 Teze - 68. Gudelj, 87. Nasírí. Rozhodčí: Orsato (It.). Diváci: 34.200.
1.Lens21103:24
2.Arsenal21015:23
3.Sevilla20203:32
4.PSV20112:61
Skupina C:
Union Berlín - Braga 2:3 (2:1)
Branky: 30. a 37. Becker - 41. Niakaté, 51. Bruma, 90.+4 Castro. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.). Diváci: 73.345 (vyprodáno).
Neapol - Real Madrid 2:3 (1:2)
Branky: 19. Östigard, 54. Zieliňski z pen. - 27. Vinícius Júnior, 34. Bellingham, 78. vlastní
Meret. Rozhodčí: Turpin (Fr.). Diváci: 51.649.