Liverpool - Villarreal 2:0Liverpool nakročil do finále Ligy mistrů. Úvodní bitvu zvládl výborně

53. Estupiňán (vlastní) 1 : 0
55. Mané 2 : 0

27. 4. 2022 19:29Aktualizováno 27. 4. 2022 22:51

Liverpoolští fotbalisté se přiblížili finále Ligy mistrů, když v úvodním semifinálovém duelu doma porazili Villarreal 2:0. Reds vstřelili obě branky po změně stran, nejprve si dal vlastní gól Pervis Estupiňán, po něm se trefil Sadio Mané. Odveta ve Španělsku je na programu příští úterý.

Liverpoolská gólová radost v semifinále Ligy mistrů.Foto: Carl Recine, Reuters

Liverpool doma v semifinále evropských pohárů neprohrál ani ve dvanáctém zápase. Naopak "Žlutá ponorka", která si v letošní vyřazovací fázi poradila s Juventusem Turín a Bayernem Mnichov, nevyhrála v Lize mistrů s anglickými soupeři ani třinácté utkání.

Vítěz se ve finále 28. května v Paříži utká s lepším z dvojice Manchester City - Real Madrid. V úterním úvodním duelu zvítězil anglický celek doma 4:3.

Kapitán Liverpoolu Jordan Henderson.Foto: Phil Noble, Reuters

Liverpool se s Villarrealem utkal poprvé od semifinále Evropské ligy z roku 2016. Liverpool tehdy ve vzájemném dvojzápase uspěl, ale ve finále podlehl Seville, kterou tehdy vedl současný trenér Villarrealu Emery.

Fanoušci Villarrealu na Anfieldu.Foto: Phil Noble, Reuters

Domácí byli podle očekávání od začátku lepší a v první půli si vytvořili řadu příležitostí, žádná z nich se ale neujala. Maného skákavá zblokovaná střela z 33. minuty skončila těsně vedle, Alcantara v závěru poločasu trefil z dálky tyč.

Po přestávce se prosadil Fabinho, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil. Svěřenci trenéra Kloppa se pak ale dočkali slepených gólů v 53. a 55. minutě. Nejprve obránce hostů Estupiňán nechtěnou tečí změnil směr Hendersonova centru a překonal vlastního brankáře Rulliho.

Liverpoolský Jordan Henderson oslavuje úvodní gól proti Villarrealu.Foto: Carl Recine, Reuters

Následně Salah přistrčil míč do vápna Manému, který se nemýlil. Senegalský útočník se vyvaroval těsného ofsajdu. "Reds" se hnali za třetí brankou, Robertsonův zásah ale kvůli ofsajdu nemohl být uznán. Úřadující vítěz Evropské ligy Villarreal nezvítězil v pohárech na hřištích anglických mužstev podeváté za sebou.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Ligy mistrů - po poločase:
Liverpool - Villarreal 2:0 (0:0)
Branky: 53. vlastní Estupiňán, 55. Mané. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Van Dijk - Estupiňán, Lo Celso.
Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (81. Gomez), Konaté, Van Dijk, Robertson - Henderson (72. Keita), Fabinho, Alcantara - Salah, Mané (73. Jota), Díaz (81. Origi). Trenér: Klopp.
Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Estupiňán (72. Trigueros) - Chukwueze (72. Dia), Parejo (72. Aurier), Capoue, Coquelin (57. Pedraza) - Lo Celso, Danjuma (86 Alcácer). Trenér: Emery.