Hlavní obsah

V Mexiku volají po odvolání trenéra Erikssona

21. 11. 2008 9:42

Trenér Sven-Göran Eriksson možná bude muset předčasně odejít od mexické fotbalové reprezentace. Tým sice pod jeho vedením se štěstím postoupil do závěrečné fáze kvalifikace Severní a Střední Ameriky, kvůli nepřesvědčivým výkonům v posledních zápasech však v Mexiku sílí hlasy volající po odvolání švédského kouče.

Článek

"Vyhoďte ho! Vyjde nás to jen na čtyři milióny dolarů," napsal list Record v narážce na Erikssonovu finanční kompenzaci při předčasném propuštění. "Jestli chtějí, klidně dáme první dolar. Sice jsme postoupili do poslední kvalifikační fáze, neúspěch v ní nás ale může připravit nejen o milióny dolarů, ale také o zlatou generaci hráčů," dodal deník. "Navzdory omezené technice a disciplíně jsme se proplížili do další fáze," uvedl list Reforma.

Kritické hlasy zesílily po ostudné prohře 0:1 s Hondurasem v posledním utkání semifinále kvalifikace CONCACAF. Mexiko, které navíc v zápase dostalo dvě červené karty, získalo ze tří zápasů na hřištích soupeřů jediný bod a do závěrečné fáze prošlo jen díky lepšímu skóre před Jamajkou.

O osudu švédského kouče bude rozhodovat shromáždění prezidentů 18 prvoligových klubů. Ti bývalého trenéra Anglie v červnu angažovali a odvolat ho mohou na nejbližším setkání v prosinci.

Reklama

Sdílejte článek