Boca bojuje o Pohár osvoboditelů i u soudu

Buenos Aires

V neděli se na neutrální půdě v Madridu rozhodne o držiteli fotbalového Poháru osvoboditelů. Nejcennější jihoamerická klubová trofej však brzy může znovu změnit majitele. Jeden z finalistů, argentinský klub Boca Juniors, se totiž obrátil na Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne s požadavkem, aby mu pohár připadl kontumačně.

Carlos Tevez, jedna z opor Boky Juniors.

Důvodem jsou výržnosti fanoušků soupeřova River Plate, kvůli nimž byla finálová odveta dvakrát odložena a nakonec přeložena z Buenos Aires do Madridu. První utkání tradičních rivalů skončilo 2:2 a v neděli se na madridském San Bernabeu uskuteční odveta.

Boca Juniors však o pohár bojuje nejen na hřišti. Ve čtvrtek její požadavek zamítla Jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL a den poté se právníci klubu obrátili na sportovní soud v Lausanne. Arbitráž promptně odmítla návrh, aby River Plate byl okamžitě vyloučen ze soutěže, takže v neděli se hrát bude. Boca však bude trvat na žalobě i v případě, že by v Madridu vyhrála.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.