Penalty, jaké svět neviděl. Slovácko není samo, v Turecku asi sudí zmanipulovali další zápas

Sázkařský skandál v nedávné přípravě fotbalistů Slovácka s Rapidem Vídeň na soustředění v Turecku, kterou zrežíroval třemi penaltami místní rozhodčí, zřejmě není ojedinělý. Na podobný nešvar si stěžuje další rakouský tým. Vedení Altachu nahlásilo podezření o ovlivnění pondělního přípravnému duelu s maďarským klubem Nyiregyhaza Spartacus ze strany sudího, který nařídil dvě podivné penalty.

Ilustrační fotografie.

„Se soupeřem jsme se skoro až smáli, co rozhodčí ve druhém poločase předváděl. Jeho verdikty byly nepochopitelné,“ cituje rakouský list Kronen Zeitung sportovního ředitele Altachu Rolanda Kirchlera.

První poločas, podobně jako úvodní dějství sobotního zápasu Slovácka s Rapidem, skončil bez branek. Po přestávce se ale začaly dít podivné věci. Nejprve rozhodčí odpískal pokutový kop ve prospěch Altachu. Důvod zná jen on sám, protože při vzdušném souboji v 69. minutě nedošlo k žádnému faulu. Ousmane Diawara proměnil, Altach se ujal vedení 1:0.

Jenže krátce poté úřadoval arbitr znovu - tentokrát nařídil penaltu pro maďarský celek. Opět, slušně řečeno, přísnou. Brankář Altachu ji lapil, jenže rozhodčí ji nechal opakovat. Následovaly protesty Altachu, neboť k žádnému provinění nedošlo. Nicméně druhý pokus Maďarů byl úspěšný a utkání skončilo remízou 1:1.

„Chtěli jsme společně odejít ze hřiště. Trenéři se ale nakonec rozhodli, že využijí celých devadesát minut, aby příprava splnila účel,“ uvedl Kirchler. Rakouský klub však o vedení zápasu rozhodčími informoval Rakouský fotbalový svaz a příslušné úřady, které se zabývají podezřelými zápasy. „Bylo totiž velmi, velmi nápadné, jak a co rozhodčí odpískal,“ pověděl Kirchler.

Už od soboty řeší stejný problém Slovácko a Rapid Vídeň, v jejichž přípravě v Turecku odpískal rozhodčí ve druhém poločase tři vymyšlené penalty. Také tyto kluby nahlásily věc příslušným institucím.