Slavia v poháru postupuje. Slovácko může dál snít o obhajobě

Fotbalisté pražské Slavie zvládli osmifinále domácího poháru MOL Cupu a na hřišti druholigové Karviné zvítězili 2:0. Obhájci trofeje ze Slovácka taktéž postoupili do čtvrtfinále. Tým z Uherského Hradiště na domácím stadionu přehrál 1:0 Mladou Boleslav.

Zleva David Jurásek, Peter Olayinka, Václav Jurečka a Jakub Hromada ze Slavie se radují z gólu.

Slávisté zakončili ligový podzim sérií šesti výher. Tu poslední přidali v MOL Cupu na hřišti druholigové Karviné. O vítězství 2:0 Pražané rozhodli v první půli, kdy se trefili Peter Olayinka a Ondřej Lingr, který v Karviné do roku 2020 působil.

Slovácko s Mladou Boleslaví třikrát po sobě neprohrálo a v pátek ke třem úspěchům ve vzájemných soubojích přidalo čtvrtý. O výhře domácích rozhodla jediná branka utkání z 55. minuty, kdy se hlavou prosadil Stanislav Hofmann. Uherskohradišťští tak mohou nadále snít o obhajobě trofeje.