Manchester City - Manchester Utd. 4:1Citizens ovládli i druhé manchesterské derby, vítězství režíroval De Bruyne

Fotbalisté Manchesteru City zdolali v 28. kole doma v derby 4:1 Manchester United a znovu navýšili náskok v čele soutěže před Liverpoolem na šest bodů, Reds ale mají zápas k dobru. Dvěma góly a asistencí se blýskl kapitán Kevin De Bruyne, dvakrát se trefil i Rijád Mahriz. Před Rudé ďábly se na čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů posunul Arsenal, který zvítězil 3:2 na hřišti Watfordu. Kanonýři mají oproti nejbližšímu konkurentovi bod a tři zápasy k dobru.

Manchesterské derby! Fotbalista United Alex Telles v souboji s Philem Fodenem z týmu Citizens v prestižním utkání Premier League.

Od založení Premier League uspěl v manchesterském derby venkovní tým v rekordních 21 případech, tentokrát se ale znovu po dvou letech radovali domácí. Diváci na stadionu Etihad se poprvé radovali v páté minutě, kdy si De Bruyne seběhl na Silvův pas a pohodlně zakončil. V 22. minutě srovnal technickým obstřelem Sancho, vzápětí se ale dostal k míči po sérii odrazů opět belgický špílmachr a vrátil obhájcům titulu vedení.

United byli po většinu utkání pod tlakem a směrem dopředu bez zraněného nejlepšího střelce Cristiana Ronalda příliš nebezpeční nebyli. De Bruyne navíc po 68 minutách hry našel signálem z rohového kopu za pokutovým územím Mahrize a ten z voleje pojistil i druhý triumf Citizens v sezoně nad velkým rivalem. Alžířan přidal v nastavení ještě čtvrtý zásah, svůj desátý v sezoně.

Bukayo Saka z Arsenalu se raduje po výhře nad Watfordem.

Arsenal se ujal vedení v páté minutě, kdy byl na konci pohledné kombinace skórující Ödegaard. Norský záložník nastřílel poprvé v kariéře v jedné z pěti elitních evropských lig pět gólů za sezonu.

Vzápětí srovnal parádními "nůžkami" Cucho Hernández, po půlhodině ale vrátil favoritovi vedení Saka a v 52. minutě zužitkoval další svižnou kombinaci na jeden dotyk Martinelli. Sissoko v závěru už jen snížil a jeho tým zůstává předposlední.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:
Watford - Arsenal 2:3 (11. Cucho Hernández, 87. Sissoko - 5. Ödegaard, 31. Saka, 52. Martinelli)
Manchester City - Manchester United 4:1 (5. a 28. De Bruyne, 68. a 90.+2 Mahriz - 22. Sancho).