Hlavní obsah

O2 TV nebude vysílat Premier League, nedohodla se s majitelem licence

Internetová televize O2 TV zřejmě nebude vysílat zápasy anglické fotbalové Premier League. Nedohodla se na podmínkách s majitelem licence pro ČR Canal+. Společnost Canal+, která v Česku vlastní satelitní a internetovou televizi Skylink, to oznámila v tiskové zprávě. Následně tiskový mluvčí O2 TV David Solnař potvrdil, že jednání nedospěla k dohodě. "I přes dlouhotrvající a usilovné vyjednávání se v tuto chvíli nepodařilo najít se zástupci CANAL+ Sport shodu. Nabízené podmínky nejsou pro nás nyní akceptovatelné," uvedl Solnař.

Foto: Rui Vieira, ČTK/AP

Radost fotbalistů Manchesteru City po dalším vítězstvíFoto: Rui Vieira, ČTK/AP

Článek

Program Canal+ Sport vysílající Premier League je v současnosti dostupný na platformách Canalu+ Skylink a freeSAT a rovněž v nabídce T-Mobilu, Slovak Telekomu a Digi Slovakia. To dohromady reprezentuje pokrytí téměř poloviny českých a slovenských domácností.

"Program je ze strany diváků velmi dobře hodnocen a počty nových zákazníků, které jsme díky němu získali, jsou několikanásobně vyšší, než jsme plánovali. Jsme tak v situaci, kdy na dalších partnerstvích nejsme závislí. Jednání s O2 se za poslední více než měsíc nikam neposunula, proto jsme se rozhodli je ukončit. S jejich obnovením minimálně do konce aktuálního ročníku Premier League nepočítáme," uvedl viceprezident Canal+ Luxembourg pro ČR a Slovensko Ladislav Řeháček.

Tiskový mluvčí O2 TV Sport David Solnař potvrdil, že zájem o vysílání Premier League ze strany O2 TV Sport byl, ale k dohodě nedošlo. "I přes dlouhotrvající a usilovné vyjednávání se v tuto chvíli nepodařilo najít se zástupci CANAL+ Sport shodu. Nabízené podmínky nejsou pro nás nyní akceptovatelné. Vysílací práva na Premier League jsou k dispozici až na tři sezony, takže v jednání plánujeme pokračovat i pro nadcházející období," uvedl v prohlášení pro média Solnař.

Fanoušci Premier League, jejichž poskytovatel program Canal+ Sport nenabízí, si jej mohou předplatit samostatně za 189 Kč měsíčně na webu canalplussport.cz.

Vysílací práva na Premier League pro Česko měla do letoška společnost Telly, která ji vysílala na kanále Premier Sport. Ten byl k dispozici v O2 TV a T-Mobile TV.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?