Hellas Verona - Udinese 4:0Barák pomohl devátým ligovým gólem k jasné výhře nad svým bývalým týmem

Fotbalový reprezentant Antonín Barák vstřelil v 25. kole italské ligy gól do sítě svého bývalého týmu Udine a pomohl Veroně k jasnému domácímu vítězství 4:0. Sedmadvacetiletý záložník se prosadil podeváté v této sezoně. Hellasu patří v neúplné tabulce po třetí výhře z posledních čtyř zápasů deváté místo. Do čela soutěže se dostal AC Milán po vítězství 1:0 nad Sampdorii Janov. Druhý Inter má ale zápas k dobru. Juventus Turín v Bergamu zachránil remízu 1:1 díky gólu Danila z nastavení a udržel před soupeřem čtvrtou pozici.

Antonín Barák poté, co vstřelil gól do sítě svého bývalého týmu Udine a pomohl Veroně k jasnému domácímu vítězství 4:0.

Verona šla proti čtrnáctému týmu tabulky do vedení již ve druhé minutě, kdy se po centru Caprariho prosadil první brankou v sezoně Depaoli. Udine si sice vytvořilo několik šancí, domácí však podržel brankář Montipo. Po půl hodině hry našel Depaoli v pokutovém území Baráka, a ten přesnou střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Proti svému bývalému týmu se trefil podruhé v sezoně.

Hellas nepolevil ani ve druhé části a v 66. minutě zvýšil náskok Caprari, který devátou ligovou brankou vyrovnal v tabulce týmových střelců Baráka. Lepší je jen Simeone, jenž má o tři góly více. Jednoznačné vítězství pečetil v závěru Temeze.

Alessio Romagnoli z AC Milán v akci.

Zápas AC Milán proti Sampdorii rozhodl hned v úvodu Rafael Leao. Portugalský útočník skóroval posedmé v sezoně Serie A a stylově oslavil jubilejní 100. start za AC. Na nejlepšího střelce týmu Ibrahimovice, který chyběl kvůli potížím s achillovkou, ztrácí už jen jeden gól.

Ruslan Malinovskij z Atalanty Bergamo slaví gól proti Juventusu.

Atalantu poslal do vedení v 76. minutou Malinovskij výstavní ranou po přímém kopu. Juventus však těsně před koncem vybojoval alespoň bod díky Danilově hlavičce. Stará dáma protáhla ligovou šňůru bez porážky na 11 zápasů, Bergamo v Serii A nezvítězilo počtvrté za sebou.

Empoli remizovalo s Cagliari 1:1 a nevyhrálo v lize už poosmé za sebou. Stejným výsledkem skončil i duel mezi předposledním FC Janov a poslední Salernitanou.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:
AC Milán - Sampdoria Janov 1:0 (8. Leao)
Empoli - Cagliari 1:1 (38. Pinamonti - 84. Pavoletti)
FC Janov - Salernitana 1:1 (32. Destro - 45.+1 Bonazzoli)
Hellas Verona - Udine 4:0 (2. Depaoli, 31. Barák, 66. Caprari, 84. Tameze)
Sassuolo - AS Řím 2:2 (47. vlastní Smalling, 73. Traoré - 45.+1 Abraham z pen., 90.+4 Cristante)
Bergamo - Juventus Turín 1:1 (76. Malinovskij - 90.+1 Danilo)