Mladá Boleslav - Varnsdorf 3:1Mladá Boleslav zůstává v přípravě stoprocentní, v Tipsport lize dala tři góly

Stoprocentní zůstávají po třech přípravných utkáních fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří v sobotní Tipsport lize porazili Varnsdorf 3:1. Jablonec v druhém dopoledním zápase na turnaji zdolal pražské Bohemians 1905 3:1.

Brankář fotbalové Mladé Boleslavi Jan Šeda.

Za Mladou Boleslav se v prvním poločase proti Varnsdorfu trefili Ladra z penalty a Preisler, po změně stran stanovil konečné skóre Lukáš Mašek.

Jablonec nad Bohemians vedl zásluhou Housky, po přestávce vyrovnal Koubek. Vítězství na stranu Severočechů strhli Kratochvíl a Ali-Abubakar. Bohemians ve třetím zápase v turnaji prohráli poprvé.

"Rozložili jsme zátěž. Nechtěli jsme tentokrát hráče vytěžovat jen poločasově. Rozhodli jsme se takto a zbytek kádru trénoval doma. Ani dnes jsme moc nestřídali, spíš až pak nuceně kvůli zranění. V této fázi přípravy to hráči odmakali. Vítězství samozřejmě potěší, jen doufám, že se nikdo vážněji nezranil," prohlásil jablonecký trenér Petr Rada.

Teplice remizovaly v Tipsport lize s druholigovým Táborskem 3:3. Severočeši vedli po vlastním gólu Navrátila, Táborsko poté dvakrát vedlo, jenže Kučera pokaždé srovnal. Tipsport liga se hraje v pěti čtyřčlenných skupinách, celkový vítěz vzejde z jedné společné tabulky.

Zimní fotbalová Tipsport liga
Skupina A (Xaverov - Horní Počernice):
FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:1 (1:0)
Branky: 38. Houska, 69. Kratochvíl, 87. Ali-Abubakar - 62. Koubek.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Malínský, Kratochvíl (82. Štěpánek), Houska (75. Smejkal), Pilař (67. Nykrín) - Silný (75. Ali-Abubakar). Trenér: Rada.
Bohemians - I. poločas: Valeš - Dostál, Hašek, Vondra, Granečný - Beran, Nazarov, Květ, Novák - Koubek, Keita. II. poločas: Valeš - Bartek, Krch, Hašek (62. Köstl), Fulnek - Nový, Mareček, Nazarov (62. Hronek), Granečný (62. Kovařík) - Ugwu, Koubek (62. Chramosta). Trenér: Klusáček.
1.Jablonec nad Nisou32018:66
2.Bohemians 190532014:36
3.Dukla Praha21013:33
4.Sparta Praha B20022:50
Skupina B (Mladá Boleslav):
FK Mladá Boleslav - FK Varnsdorf 3:1 (2:1)
Branky: 19. Ladra z pen., 22. Preisler, 59. Mašek - 34. Velich.
Sestava M. Boleslavi: Šeda - Pech, Smrž, Preisler, Jurásek - Hlavatý, Dancák (46. Bejbl) - Ladra (46. Dufek), Ewerton (72. Kaulfus), Mužík (46. Mašek) - Škoda (72. Langhamer). Trenér: Jarolím.
FK Teplice - Táborsko 3:3 (1:1)
Branky Teplic: 83. a 90. Kučera, 22. vlastní Navrátil.
Sestava Teplic - I. poločas: Grigar - Hyčka, Kučera, Knapík, Vondrášek - Prošek, Krunert, Jukl, Trubač - Žák, Moulis. II. poločas: Grigar (70. Charvát) - Knapík, Hasil, Vondrášek - Prošek, Mareček, Kučera, Bulmaga, Moulis - Krunert - Žák. Trenér: Jarošík.