Mladí čeští golfisté se stali mistry Evropy v týmové soutěži

Mladí čeští golfisté Louis Klein, Jakub Janda, Kristina Lebová a Tiphani Knight vyhráli turnaj European Young Masters ve Finsku. Výběr hráčů do 16 let pod vedením trenéra Petra Němečka a kapitána Milana Mojžíše ovládl soutěž reprezentačních týmů s celkovým skóre -9 před Španělskem. Bronz získala na hřišti Linna Golf u Hämeenlinny Itálie.

Archivní fotka českých mládežnických golfistů z turnaje ve Slovinsku z dubna 2022.

V úvodu turnaje táhli české družstvo Klein a Janda, ve druhém kole se ale přidaly i Lebová s Knight. Lebová zahrála ve druhém kole -4, což ji posunulo ke stříbrné medaili v individuální soutěži. K prvenství jí chyběla jedna rána.

Klein obsadil mezi jednotlivci dělené páté místo, Janda se podělil o osmou příčku. Debutující Knight skončila na děleném 15. místě.