Hlavní obsah

Boleslav se vzepřela osudu. Někde v nás ta síla dříme, říkal Kousal po neskutečném obratu

27. 11. 2022 21:07

Už byli na odpis, ale neskutečně se zvedli. V 17. minutě televizního utkání hokejisté Mladé Boleslavi prohrávali 0:3 a zdálo se, že nezabrání páté domácí porážce v řadě. Ještě čtvrthodiny před koncem měli proti Litvínovu manko dvou branek, pak ale předvedli čtyřgólovou otočku a slavili výhru 6:4.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Gól inkasuje brankář Gašper Krošelj z Boleslavi, když jej pak nahradil v bráně Novotný, Středočeši duel otočili.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Článek

S bilancí 1+3 se na otočce podílel Pavel Kousal, jenž se už posunul do elitní desítky kanadského bodování. „Po první třetině, kdy jsme byli ve všech směrech hrozní, by si na nás už asi nikdo nevsadil, ale povedl se super obrat. Šest kousků jsme v sezoně ještě nikomu nedali, navíc jsme to celé stihli za druhou půlku zápasu," říkal pro ČT útočník, jenž před dvěma týdny slavil 24. narozeniny.

Pro Litvínov to byla krutá rána, po vystřídání boleslavských gólmanů už ale na náhradníka Novotného nevyzráli. „Místo abychom při výrazném náskoku hráli zodpovědně a jednoduše, tak jsme ztráceli puky. Nikde jsme nebyli včas a vezlo se to s námi z kopce, takže se slibně rozehrané utkání nepovedlo ukopat," líčil útočník hostů Šimon Stránský.

Právě on přitom v rozpětí 163 vteřin prvního dějství umocnil vedení Vervy. „Dva góly v jedné třetině jsem dal naposledy někdy v dorostu. Jenže pak to byla z naší strany dost bída. Moc nás mrzí, jak jsme v tom ke konci Denise Godlu nechali vykoupat," připouštěl spolu s Estephanem nejproduktivnější litvínovský hokejista (7+12).

„Bylo jasné, že Boleslav po špatném vstupu do zápasu se svou hrou něco udělá, a my jí to celé usnadnili tím, jak jsme přistoupili k hájení vedení. Pět vyloučených za fauly v útočném pásmu, k tomu vážně nevím, co dodat," zlobil se kouč Karel Mlejnek.

Boleslav při premiéře nových pružných mantinelů měla v závěru jasně víc ze hry, tudíž jí rostlo sebevědomí. „Sám nevím, kde jsme na to překlopení skóre vzali sílu, ale asi někde v nás dříme. Jen ji neumíme vytáhnout každý zápas. Skvělý obrat se hned promítl i do nálady v kabině," pochvaloval si Kousal.

„Ze začátku jsme nebyli ve své kůži a nechali si utéct skóre až do hrozivé podoby. Od druhé třetiny byla na mužstvu vidět obrovská snaha, ale soupeř zase uskočil z jediného protiútoku, kdy jsme propadli. Musím vyzdvihnout výkon všech, jak chtěli zápas otočit a že byli schopní až do poslední minuty za tím jít," říkal asistent domácího trenéra Petr Haken.

Reklama

  Třinec - Vítkovice dnes 17 : 30
20230131T17 : 30:00+0100
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice
Třinec
  Sparta - K. Vary dnes 18 : 30
20230131T18 : 30:00+0100
Sparta vs. K. Vary
Sparta vs. K. Vary
Sparta
K. Vary
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •