Pardubice rozstřílely Kladno a vrátily se do čela. Sparta přetlačila mistra, Litvínov tvrdě narazil v Plzni

Hokejisté Pardubic zvítězili v 15. kole extraligy zejména díky hattricku Tomáše Hyky 6:2 na ledě Kladna a v neúplné tabulce se posunuli na první příčku. Sparta ve šlágru kola udolala 3:2 v prodloužení mistrovský Třinec. Plzeň překvapivě skolila favorizovaný Litvínov 5:2. Stejným výsledkem si poradila i Olomouc s Českými Budějovicemi. Liberec v divokém duelu přetlačil Hradec Králové 5:4. Karlovy Vary se střelecky neprosadily a Brnu podlehly 0:3. Vítkovice přetlačily Mladou Boleslav 3:2. Gólové akce, nejzajímavější momenty i sestřihy ze všech utkání sledujte na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno - Pardubice, rozloučení s PlekancemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání na Kladně nabíralo obrátky pozvolna. Když už to vypadalo, že první dějství skončí bez branek, pardubický Hyka poslal 36 sekund před první sirénou Dynamo do vedení. To ve druhé třetině navýšil opět z přesilovky Říčka, ale domácí Rytíři se nevzdali a taktéž dvěma zásahy v početní výhodě srovnali krok.

Kdo čekal drama v rozhodujícím dějství, musel být zklamán. Pardubice trefami Kousala a znovu Hyky v rozmezí 94 sekund rozhodly a vítězství Východočechů ještě podtrhl Vondráček a do třetice Hyka. Dynamo tak odčinilo porážky z Litvínova a Českých Budějovic, naopak Kladno poprvé po sedmi duelech nebodovalo.

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Dynamo Pardubice 2:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec šokoval O2 Arenu již po 52 sekundách. Na trefu Nestrašila však domácí dokázali výborně zareagovat, a ještě před první přestávkou se ujali vedení. Ve druhé části měla Sparta drtivou převahu, když Kacetla zasypala 17 střeleckými pokusy, ale pojistku hubeného vedení nepřidala. V závěrečném dějství už začínali sparťanští fanoušci slavit, ale v 57. minutě je zmrazil vyrovnávacím gólem opět Nestrašil. Vypjaté utkání tak dospělo do prodloužení. V něm o bonusovém bodu pro Spartu za výhru 3:2 rozhodl svou druhou trefou večera americký útočník Kestner. Pražané před více než 11tisícovou návštěvou zvítězili potřetí v řadě, Oceláři bodovali i v sedmém zápase za sebou.

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov nepotvrdil roli favorita a v Plzni tvrdě narazil. Verva sice byla střelecky aktivnější, ale od domácí Škodovky vyfasovala lekci z produktivity. Hrdinou Západočechů byl finský obránce Laakso, jenž zaznamenal vítězný zásah a vítězství 5:2 pojistil trefou do prázdné branky. Pro Plzeň je to čtvrtá výhra z pěti duelů a v tabulce šplhá vzhůru. Litvínov je druhý.

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Verva Litvínov 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na Hané se na olomoucké poměry strhla nevídaná přestřelka. Domácí Kohouti si vylepšili letošní maximum a Motor zasypali pěti trefami. Jihočechy duel nezastihl v nejlepší formě. Na branku Konráda vyslali pouze 15 střel a ztratili sedmý zápas z posledních osmi, byť čtyřikrát to bylo až v prodloužení či nájezdech. Olomouc doma uspěla podruhé za sebou.

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Banes Motor České Budějovice 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

V divokém utkání v Liberci vedli domácí třikrát o 3 branky, ale hradecký Mountfield se dokázal vždy vrátit do hry a po zásahu Lalancetta necelé 3 minuty před koncem neměl daleko z bodovému zisku. Bílí Tygři však závěrečnému náporu Hradce odolali, a i přes střeleckou převahu hostů (36:21) si připsali cenné vítězství 5:4.

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Mountfield HK 5:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnská Kometa potvrdila na domácím ledě proti Karlovým Varům slušnou formu a po zásazích Ščotky, Marcinka a Holíka porazila Energii 3:0. Třetí čisté konto v sezoně vychytal Dominik Frodl, jenž zlikvidoval 16 střeleckých pokusů Západočechů. Kometa se po bídném startu ročníku vyšplhala už na pátou příčku, Vary jsou sedmé.

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Energie Karlovy Vary 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

V utkání o „šest bodů“ zasadily Vítkovice mladoboleslavským Bruslařům další těžkou ránu. Vítězný gól vítkovického kapitána Lakatoše na 3:2 padl 66 sekund před závěrečnou sirénou. Dnešní rošáda v realizačním týmu tak nebyla Bruslařům nic platná. V tabulce zůstávají poslední a na svého soupeře, jenž okupuje 13. příčku, ztrácejí pět bodů.

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Vitkovice Ridera 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA