Hlavní obsah

Jsem kliďas, ale když mi praskne elektronka, zařvu na každého, říká nový kapitán Vítkovic

Novým kapitánem Vítkovic bude v začínající sezoně útočník Lukáš Krenželok. Ostřílený hokejista ponese céčko na hrudi po Romanu Polákovi, který po minulém extraligovém ročníku ukončil kariéru. „V létě jsem musel řešit více věcí, třeba obědy a tak. Jsem si říkal, že na to by snad měla být nějaká sekretářka nebo někdo. Jinak se pro nezměnilo takřka nic,“ vtipkoval nad novou rolí šestinásobný extraligový medailista a mistr ligy z Libercem ze sezony 2015/2016.

Foto: Luděk Peřina, ČTK

Hráči se zdraví po utkání s brankářem Vítkovic Alešem Stezkou.

Článek

Novou sezonu Vítkovice odstartují v pátek na ledě Litvínova, končit by chtěli Ostravané s medailí na krku. Pomoct dosáhnout smělého cíle by měl i Krenželokův asistent Peter Mueller, jenž přišel do Vítkovic v létě z Komety Brno. Druhým pomocníkem bude další excelentní střelec Dominik Lakatoš.

Lukáši, co čekáte od Vítkovic v nové sezoně?

Posílili jsme a chceme se dostat co nejdál. Zažil jsem nějaké medaile, na hokeji je nejhezčí hrát o ně. A každá sezona by k nim měla směřovat. Nikdy jsem nešel do sezony, že to nějak uhrajeme a dobrý. Hokejový život je tak krátký. Už ho hraju dvacet let, ale přijde mi, že to strašně uteklo. Od každé sezony chci to nejlepší, co největší úspěch. Říkám už dvacet roků, že důležité je udělat play off. A to se ani letos nemění. Ono to možná vypadá snadné dostat se do play off, ale nejprve si to musí všechno v týmu sednout. Mít dobrou partu. Zatím to vypadá dobře, ale až začátek napoví. Každý bod, který zbytečně ztratíme, by nám mohl ke konci chybět. Takže se musíme zaměřit na detaily a sbírat je.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Hráči Vítkovic se radují z druhého gólu v duelu s Brnem. Zprava jsou překonaný brankář Brna Matej Tomek a Rhett Holland z Brna.

V čem by měla být síla Vítkovic?

Musíme si pohlídat obranu. A k tomu přesilovky. Do ofenzivy bychom měli být silnější, gólů bychom mohli dávat více. Ale uvidíme, může se stát cokoliv. Budeme hrát podobný hokej, jen by měla být větší pravděpodobnost, že bude padat více gólů.

V létě přišel střelec Peter Mueller, zapadl dobře?

Zažil jsem už nějaké hvězdy v týmu a vidím, že je to profík. Líbí se mi, jak pracuje, jak je připravený. Za mě zatím vypadá hodně dobře.

Foto: Náš lídr

Hokejista Vítkovic Peter Mueller

Velmi nerad prohrává, už dal znát svou nelibost po prohře?

Jo, byl protivný ve Francii, ale porážky nemá nikdo rád. Já taky ne. Ale zase jsem se za ty roky naučil, že lepší než dělat smutného, je dobře zregenerovat a připravit se na další zápas. Nemusím být protivný na ostatní lidi. Ale každý má jinou povahu. Někdo seká věcmi, někdo dělá něco jiného. Já vím, že je to za mnou, nevrátím to zpátky a jdu se chystat na další zápas. Nebudu se zaobírat tím zápasem, soustředím se na další.

Budete kapitán, dokážete být v kabině hodně hlasitý?

Většinou jsem kliďas, ale když mi praskne elektronka, tak zařvat umím. A je mi pak jedno na koho. Ale jsem spíše klidnější. To, že někdo ztratí puk, protože udělal kličku a nepovedese, nebo tak, neřeším. Ale když se někdo na vykašle na to, že se měl vrátit a není tam, tak to mi vadí.

Foto: HC Vítkovice

Vítkovičtí hokejisté v letní přípravě na nový extraligový ročník.

I Peter Mueller může čekat, že na něj zvýšíte hlas?

Když bude dělat blbiny, tak jasně. Když si budeme hrát na hvězdy nehvězdy, tak nedojdeme daleko. Musíme být všichni jedna parta. Zažil jsem vítězné sezony a tam to tak bylo nastavené.

Visí medaile, i díky výraznému posílení, pro Vítkovice tentokrát o něco níže, než jindy?

To nejde tak říct. Samozřejmě bychom ji chtěli, ale chtějí ji asi všichni. Každý jde do sezony s tím, že chce jít co nejdál. Ať má nějakou vzpomínku. Nikdo nechce končit v březnu. Člověk je pak jen o rok starší a zase začíná letní příprava. To raději budu hrát do dubna. Loni jsme byli ve čtvrtfinále a chtěli bychom zase o krůček dál.

Reklama

  Ml. Boleslav - K. Vary dnes 17 : 30
20230927T17 : 30:00+0200
Ml. Boleslav vs. K. Vary
Ml. Boleslav vs. K. Vary
Ml. Boleslav
K. Vary
  Plzeň - Sparta dnes 17 : 30
20230927T17 : 30:00+0200
Plzeň vs. Sparta
Plzeň vs. Sparta
Plzeň
Sparta
  Vítkovice - Pardubice dnes 17 : 30
20230927T17 : 30:00+0200
Vítkovice vs. Pardubice
Vítkovice vs. Pardubice
Vítkovice
Pardubice
  Brno - Budějovice dnes 18 : 00
20230927T18 : 00:00+0200
Brno vs. Budějovice
Brno vs. Budějovice
Brno
Budějovice
  Liberec - Kladno dnes 18 : 00
20230927T18 : 00:00+0200
Liberec vs. Kladno
Liberec vs. Kladno
Liberec
Kladno
  Hradec Králové - Litvínov dnes 18 : 00
20230927T18 : 00:00+0200
Hradec Králové vs. Litvínov
Hradec Králové vs. Litvínov
Hradec Králové
Litvínov
  Olomouc - Třinec dnes 18 : 00
20230927T18 : 00:00+0200
Olomouc vs. Třinec
Olomouc vs. Třinec
Olomouc
Třinec
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •