Když dáme zlomový gól, tak nám ho neuznají, mrzí kladenského kouče

Dobře rozjetý zápas znovu ztratili. Kladenští hokejisté v neděli nestačili v domácím prostředí na Hradec Králové, kterému podlehli 1:2 v prodloužení. Vše se přitom mohlo odvíjet jinak, nebýt úspěšné trenérské výzvy hostů ve 22. minutě po trefě kladenského obránce Vebera. Rytíři mají na video smůlu, za poslední čtyři kola rozhodlo hned třikrát v jejich neprospěch.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno - Hradec Králové, neuznaný gól domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

34. kolo: Kladno - Hradec Králové

Při domácí porážce s Kometou nevyšla výzva kladenským trenérům u první branky. Naposledy v Plzni naopak nebyl Kladnu uznán úvodní gól. V neděli s Hradcem mohli vést Rytíři o dvě branky, namísto toho o chvíli později kapitulovali v oslabení na 1:1. „Z 19 zápasů vyhrajeme dvakrát, a když už dáme zlomový gól, tak nám ho neuznají. S morálkou to samozřejmě zatřese,“ přiznal kladenský asistent trenéra Pavel Skrbek.

Právě po neuznané Veberově trefě se utkání změnilo. Do té doby horších hostů byl najednou plný led. Vyrovnali, a především ve druhé třetině mohli výsledek i otočit. „Po inkasovaném gólu jsme byli opaření. Pomohla nám výzva, pak jsme byli aktivnější,“ souhlasil hostující kouč Tomáš Martinec.

Kladno - Hradec Králové 1:1 (32. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři nakonec padli v prodloužení, které rozhodl Kanaďan Lalancette. Stejně jako v prvním vzájemném zápase na kladenském ledě. Kladenští se ale shodovali, že i jeden bod je v jejich současné situaci plusový. „Jdeme krůček po krůčku,“ míní brankář Landon Bow. Právě na něho budou Kladenští ve zbytku sezony spoléhat.

Kladno - Hradec Králové 1:2 pp (62. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři totiž po dvou dnech a vlně kritických komentářů rozvázali smlouvu se slovenským brankářem Júliem Hudáčkem. Ten měl při Brízgalově zranění utvořit s Bowem nový tandem. Sami hokejisté o této situaci hovořit příliš nechtěli. „A já mám štěstí, že neumím česky. Jsem tu kvůli hokeji. Lidé ať si říkají, co chtějí,“ komentoval Kanaďan Bow.

Ten už má na tréninku nového parťáka, kterým je lotyšský gólman Mareks Mitens. Rytíři nyní zkoušejí, zda by mohl Bowovi krýt záda. Pětadvacetiletý rodák z Ventspilsu ale za poslední dvě sezony prakticky nechytal. Na kontě má jediný start v ECHL, tedy třetí nejlepší soutěži v zámoří.