Koch jako McDavid vzal puk, projel hřiště a rozhodl. Nakoukaného ho nemám, smál se

Jako by se na to vítkovický obránce Patrik Koch už nemohl déle dívat. V předposlední minutě druhého prodloužení pátého semifinále převzal puk u vlastní branky, obkroužil ji a stejně, jak to umí útočník Edmontonu Connor McDavid, s ním dojel až před brankáře Hradce Králové Henriho Kiviaha a z velkého úhlu v čase 98:59 střelou nad jeho rameno ukončil třetí nejdelší zápas extraligového play off.

Vítězný gól Vítkovic v prodloužení. Zleva překonaný brankář Hradce Králové Henri Kiviaho a autor trefy Patrik Koch.

Vaše rozhodující akce byla jako od Connora McDavida, máte ho nastudovaného?

Vůbec ne. Peter Mueller mi dal puk a zahlásil mi, ať jedu. Tak jsem ho poslechl. Pak jsem jen reagoval na to, že jsem tam viděl místo, tak jsem to tam zkusil dát.

Překvapilo vás, že se nad rameno Kiviaha puk vlezl?

Trošku. Byl to krásný pocit. Jsem rád, že nekončíme a jedeme dál. Věřím, že nás výhra nakopne a zvládneme sérii otočit.

To se ale ještě nikomu nepovedlo. Je to výzva?

Určitě a doufáme v to. Ten zápas byl zase vyrovnaný, jezdilo se nahoru dolů. Cítíme se dobře, sil máme dost, ale zároveň víme, že před sebou máme ještě dlouhou cestu.

Po první třetině jste prohrávali 0:2, bylo těžké to nezabalit?

Tak těžké. Věděli jsme, že to může být náš poslední zápas, což teď bude vlastně každý další v sérii, takže budeme bojovat až do konce.

V prodloužení jste se hodně tlačil do zakončení. Vnímal jste to tak, že máte nejvíce sil?

Já se opravdu cítím fajn a myslím, že kluci taky. Síly jsme měli dost, a ještě hodně máme. Není to to o tom, že bych se nějak cítil já lépe. Cítíme se všichni dobře a věřili jsme, že to dotáhneme do vítězného konce.

Dva góly jste dali v přesilovkách. Dneska vám hodně pomohly?

Ano, je důležité je využívat, protože ty zápasy jsou hodně vyrovnané.

Měl jste povědomí, jaký je nejdelší zápas v extraligovém play off?

No, nevím úplně přesně. Vím, že v tom jsou Vítkovice. Nějaké tři prodloužení dohromady?

Vítkovice v sezoně 2012/2013 daly v Českých Budějovicích gól ve 114 minutě. Dnes jste se dostali na třetí místo v nejdelších zápasech, byli jste rádi, že se to nenatahovalo?

Myslím, že nám to bylo jedno. My máme opravdu dost sil. Důležité bylo, že jsme ten zápas vyhráli a můžeme bojovat dál.

V prodloužení byla nečekaná pauza na ošetření čárového rozhodčího Josefa Špůra, pomohl oddych?

Moc jsme to nevnímali, prostě tam byla chvilku pauza a hrálo se dál.