Kometa září dál! Litvínov s novými trenéry zabral, odnesla to Sparta

Hokejová Kometa září v Tipsport extralize! V utkání 15. kola porazili brněnští hráči České Budějovice 3:0, svoji vítěznou sérii prodloužili už na šest zápasů a k druhým Vítkovicím, které prohrály 3:4 v prodloužení v Plzni, se přiblížili na rozdíl jediného bodu. V čele zůstávají Pardubice, které už ve čtvrtek porazily úřadující šampiony z Třince 3:2. V dalších pátečních zápasech zvítězilo Kladno nad Libercem 3:2, Olomouc v Mladé Boleslavi 3:2 po samostatných nájezdech, Karlovy Vary vezou domů tři body z Hradce Králové po vítězství 2:1 a Litvínov pod novým trenérským triumvirátem slaví výhru 4:0 nad pražskou Spartou.

Petr Kratochvíl z Brna a brankář Českých Budějovic Jan Strmeň.

Kometa si v duelu s Jihočechy zajistila rozhodující náskok už v úvodní třetině, v prostřední části hry přidal pojistku Jakub Flek. U všech tří branek vítězů asistoval útočník Petr Holík. Brněnští oplatili Motoru porážku 2:6 z prvního měření sil a výhru domácích podpořil bezchybným výkonem brankář Dominik Furch, jenž si připsal první čisté konto v sezoně. Potřeboval k němu 42 zákroků.

Brno se mohlo dokonce posunout už v pátek na druhou pozici, ale Vítkovice nakonec dokázaly nepříznivě se vyvíjející duel v Plzni dotáhnout alespoň do prodloužení a díky tomu si udržely minimální odstup. Indiáni v utkání promarnili vedení 2:0 a 3:2, nicméně v prodloužení při riskantní hře bez brankáře zajistil domácím bod navíc obránce Petr Zámorský. Západočeši bodovali popáté za sebou.

Krizi prožívá Liberec. V Kladně sice dvakrát vedl, ale nakonec odjel domů s prázdnou a připsal si už pátou porážku v řadě. Rytíři vývoj zápasu otočili dvěma góly v prostřední části hry a výhru jim vystřelil Jakub Klepiš, jenž v minulé sezoně oblékal právě dres Bílých Tygrů a do sestavy Středočechů se vrátil po čtyřzápasovém disciplinárním trestu. Kladenští vyhráli teprve podruhé z posledních deseti zápasů.

Olomouc vyhrála na ledě Mladé Boleslavi a vystřídala svého soupeře na čtvrtém místě tabulky. Velkou zásluhu na tom měl brankář Jan Lukáš, jenž si podle neoficiálních statistik připsal 50 zákroků a zlikvidoval i všechny tři nájezdy. Středočeši hráli počtvrté za sebou prodloužení a utrpěli třetí porážku.

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v Hradci Králové 2:1 a bodovali popáté za sebou, z toho čtyřikrát vyhráli. Venku uspěli už popáté v řadě a v arénách soupeřů jsou aktuálně nejlepším týmem soutěže. Domácí ztratili druhé z posledních tří vystoupení. Zápas rozhodl ve 36. minutě útočník Jozef Baláž.

Litvínov pod vedením nového hlavního kouče Karla Mlejnka, který v pondělí nahradil odvolaného Vladimíra Růžičku (k týmu navíc nově přišli asistenti Robert Reichel a David Kočí), utnul sérii sedmi porážek. Nulu udržel brankář Matej Tomek. Sparta navíc ztratila zraněného obránce Michala Kempného, pro něhož skončil zápas již v první třetině poté, co musel led opustit s tržnou ránou na nosítkách.

Hokejová Tipsport extraliga - 15. kolo:
Kladno - Liberec 3:2
Branky: 8. Indrák, 21. Brodecki, 29. Klepiš - 4. Balinskis, 16. Birner
Mladá Boleslav - Olomouc 2:3 po samostatných nájezdech
Branky: 24. Lantoši, 40. Aberg - 6. Anděl, 31. Nahodil, rozhodující sam. nájezd Orsava
Hradec Králové - Karlovy Vary 1:2
Branky: 15. Smoleňák - 4. T. Rachůnek, 36. J. Baláž
Plzeň - Vítkovice 4:3 v prodloužení
Branky: 2. Lang, 20. Kaňák, 50. Malát, 63. Zámorský - 36. Fridrich, 38. Raskob, 53. Gewiese
Brno - České Budějovice 3:0
Branky: 3. Koblížek, 17. Zaťovič, 38. Flek
Litvínov - Sparta 4:0
Branky: 33. a 59. Estephan, 30. Gut, 54. P. Zdráhal
Hráno ve čtvrtek: Třinec - Pardubice 2:3