Mizérie Sparty nekončí, zareaguje vedení klubu? Přestřelka pro Plzeň, Rytíři vstali z mrtvých

Krize hokejistů Sparty pokračuje! Tým z hlavního města považovaný před zahájením sezony za jednoho z adeptů na titul prohrál v 18. kole Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 2:3 a po čtvrté porážce v řadě se propadl v tabulce až na 12. příčku, naopak Vítkovice si upevnily druhou pozici za vedoucími Pardubicemi. V dalších pátečních zápasech zvítězila Plzeň v Karlových Varech po přestřelce 5:4 v prodloužení, České Budějovice přemohly Hradec Králové 2:1, Liberec zdolal Mladou Boleslav 6:2 a v souboji nejslabších týmů soutěže přetlačilo Kladno díky drtivému závěru Litvínov 3:2 v prodloužení.

Zleva Patrik Koch z Vítkovic, Ostap Safin ze Sparty, brankář Vítkovic Aleš Stezka a Erik Thorell ze Sparty.

Sparta se topí v problémech. Sedm proher z posledních devíti zápasů, zisk pouhých čtyř bodů. V souboji s Vítkovicemi sice Pražané dokázali dvakrát vymazat jednogólové manko, na druhou trefu Dominika Lakatoše v utkání už ale odpověď nenašli. Lakatoš je se 12 zásahy nejlepším střelcem a s 22 body také nejproduktivnějším hráčem dosavadního ročníku extraligy.

Fanouškům i vedení pražského klubu už dochází trpělivost a není vyloučeno, že ještě před reprezentační přestávkou přijdou velké změny na střídačce i v kádru.

Jako na houpačce se přelévalo skóre v západočeském derby. Plzeň na ledě Karlových Varů vedla 1:0, prohrávala 1:3, otočila na 4:3 a pak se za stavu 4:4 šlo do prodloužení. V něm opět slavila úspěch odvážná hra Indiánů bez brankáře a pouhé tři sekundy před vypršením nastaveného času vystřelil hostům bonusový bod navíc Tomáš Mertl. Domácím nepomohly k úspěchu ani dvě branky Víta Jiskry a stejný příděl Petra Koblasy, Energie prohrála potřetí za sebou. V plzeňském dresu si dva góly a asistenci připsal Petr Zámorský.

Třaskavý souboj se odehrál na ledě kladenských Rytířů. Litvínov si po změně na trenérském postu připsal tři výhry v řadě, čtvrtou už nepřidal, přestože ještě necelé tři minuty před vypršením normální hrací doby vedl 2:0. Rytíři ale předvedli drtivý finiš! Nejprve srovnali dvěma góly při hře bez brankáře a otřeseného soupeře definitivně dorazil v čase 60:37 veterán Tomáš Plekanec. Litvínov se tak znovu propadl na dno tabulky.

Českobudějovický Motor se znovu rozběhl. Do sestavy se mu proti rivalovi z Hradce vrátil po zranění střelec Milan Gulaš a vítězný comeback zažil veterán Michal Vondrka. Jihočeši udolali Hradec Králové 2:1, v 58. minutě rozhodl obránce Roman Vráblík a Motor vyhrál doma počtvrté za sebou.

Liberec rázně ukončil sérii šesti porážek v řadě! Duel s trápící se Mladou Boleslaví rozhodl čtyřmi trefami v poslední třetině, premiérovým hattrickem v extraligové kariéře se blýskl  Adam Najman. Tři góly dali vítězové v přesilovkách a jeden v oslabení. Středočeši pošesté za sebou prohráli.

V pátečním programu extraligy se měla po čtvrteční předehrávce Pardubic s Olomoucí (3:0) odehrát všechna zbývající utkání 18. kola, jenže duel Třince s Kometou byl přesunut na 13. ledna do Bratislavy pod otevřené nebe.

Hokejová Tipsport extraliga - 18. kolo:
České Budějovice - Hradec Králové 2:1
Branky: 27. Toman, 58. Vráblík - 35. Smoleňák
Karlovy Vary - Plzeň 4:5 v prodloužení
Branky: 25. a 60. Koblasa, 26. a 46. Jiskra - 22. a 50. Zámorský, 49. Blomstrand, 55. Holešinský, 65. Mertl
Vítkovice - Sparta 3:2
Branky: 2. a 58. Lakatoš, 37. Fridrich - 14. E. Thorell, 43. Buchtele
Kladno - Litvínov 3:2 v prodloužení
Branky: 58. A. Kubík, 60. Zikmund, 61. Plekanec - 11. Havelka, 40. Kudrna
Liberec - Mladá Boleslav 6:2
Branky: 2., 32. a 59. A. Najman, 44. Šír, 45. Flynn, 57. Balinskis - 18. M. Beránek, 24. Eberle
předehráno 3.11. Pardubice - Olomouc 3:0