Pardubice vyhrály derby, Kometa ovládla nájezdy. Kladno jde po debaklu do baráže

Hokejisté Pardubic vyhráli ve 48. kole extraligy derby s Hradcem Králové 3:2 v prodloužení a udělali další krok k triumfu v základní části. Na druhou Spartu mají devítibodový náskok. Třetí Třinec snížil po vítězství v Karlových Varech 5:4 ztrátu na druhou příčku na šest bodů. Jistotu baráže získalo poslední Kladno, které doma vyfasovalo debakl 0:5 od předposlední Mladé Boleslavi. Kometa se díky lepšímu skóre posunula před Litvínov na čtvrtou příčku po výhře v Olomouci 4:3 po samostatných nájezdech. Lepšícím se Vítkovicím stačil na tři body (1:0) proti Plzni jediný gól.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice–Hradec Králové, bitka hostujícího Perreta s D. MusilemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

48. kolo Pardubice - Hradec Králové

V Pardubicích se servírovalo vyhecované drama, v němž dvakrát vedli hosté. Dynamo ale nakonec ovládlo prestižní derby s Hradcem Králové i počtvrté v sezoně. Hrdinou domácích se stal dvougólový kapitán Sedlák, jenž dokonal obrat trefou v prodloužení. Pardubice rozšířily vítěznou šńůru na pět zápasů a míří za ziskem Poháru Jaroslava Pouzara. Hradci Králové patří osmá příčka.

Barážový osud Kladna byl definitivně zpečetěn v podstatě už po necelých deseti minutách hry, kdy s předposlední Mladou Boleslaví už prohrávalo 0:3 a z branky se poroučel gólman Bow. Jaromír Jágr sledoval trápení svého týmu jen z tribuny.

48. Kolo: Kladno - Mladá Boleslav

A ve třetí třetině viděl další dva inkasované góly do sítě Rytířů, kteří tak budou hrát baráž třetí sezonu v řadě. Čtyři kola před koncem totiž ztrácí na Mladou Boleslav nedostižných 15 bodů. Středočeši po výhře snížili ztrátu na Karlovy Vary na sedm bodů a ještě se mohou pokusit o postup do play off. Čistým kontem se blýskl brankář Růžička.

Třinec vyhrál i čtvrtý vzájemný duel s Karlovými Vary v sezoně. A to přesto, že v lázeňském městě prohospodařil třígólový náskok. Ocelářům výhru v dramatické přestřelce vystřelil až v 58. minutě Jeřábek. Třinec tak potvrdil dobrou formu, vyhrál posedmé v řadě. Energie naopak vyšla naprázdno počtvrté v řadě.

48. kolo: Karlovy Vary - Třinec

Kometa bojující o čtvrté místo v Olomouci dvakrát vedla, ale ve třetí třetině musela stahovat jednogólový náskok domácích. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, které rozhodl Flek, jenž vstřelil i úvodní gól zápasu. Hanáci prohráli potřetí za sebou a patří jim desáté místo.

48. kolo: Olomouc - Brno

Plzeň poprvé v sezoně prohrála s Vítkovicemi. Ostravanům, kteří opět nastoupili bez kapitána Lakatoše, stačil na výhru jediný gól. Už ve čtvrté minutě zápasu ho po kombinaci bratrů Bukartsových vstřelil Roberts. Vítkovice si připsaly třetí výhru za sebou a drží naději na elitní osmičku. Brankář Klimeš vychytal podruhé za sebou nulu a neprůstřelnost drží už 128 minut. Škoda prohrála po dvou vítězstvích za sebou.

48. kolo: Vítkovice - Plzeň