Hr. Králové - Kladno 8:7 po prodl.Patnáct branek v Hradci, Rytíři ztratili nemožné

62. McCormack 8 : 7

Hokejisté Hradce Králové zdolali v 17. kole extraligy doma Kladno 8:7 v prodloužení, přestože prohrávali už 4:7. Zabrali tak po dvou duelech bez bodu. V čase 61:29 rozhodl obránce Graeme McCormack. Rytíři venku prohráli pošesté v řadě a klesli na poslední místo o skóre za Litvínov.

Hradec Králové vedl nad Kladnem už po první minutě o dvě branky

Od zápasu dvou týmů s dosud nejslabší koncovkou asi nikdo neočekával takovou přestřelku hned od úvodního střídání. Zachar s Jerglem se svými góly v úvodních 37 sekundách postarali o druhý nejlepší zápis do historie samostatné české extraligy - rychleji si náskok 2:0 vypracovaly pouze České Budějovice nad Olomoucí v březnu 1994.

Už do 10. minuty však Rytíři manko vymazali zásluhou Procházky a Kubíka, jenž skóroval po třítýdenní absenci v sestavě. Podobně na branku Kevina Klímy odpověděl Brodecki a domácího gólmana Růžičku nahradil Kiviaho.

Ten však nebyl o moc úspěšnější, ve druhé části totiž inkasoval tři góly z pouhých pěti střel. Mountfield strávil více než polovinu třetiny v početních výhodách, přes minutu i ve dvojnásobné, ale soupeř mu udělil lekci z produktivity.

Zleva Martin Procházka z Kladna, Adam Kubík z Kladna, Jiří Ticháček z Kladna a Kristaps Sotnieks z Kladna oslavují gól.

Přesnou tečí Dotchinovy střely obrátil skóre Beran a na posměšné choreo domácích fanoušků odpověděl kladenský kapitán Plekanec, jenž po třech asistencích sám skóroval.

Snovou třetinu Rytířů zakončil 19 sekund před jejím koncem další matador Klepiš. Po snížení Lva hosty na čas uklidnil druhou trefou Švéd Brodecki, hostům však srazil vaz dvojitý trest pro Berana.

Zleva Ondřej Bláha z Kladna, Christophe Lalancette z Hradce Králové a Graeme McCormack z Hradce Králové.

Tříbrankový náskok v posledních čtyřech minutách nevídaně ztratili. Ještě ve hře čtyř proti čtyřem skórovali Jergl s Lalancettem a v poslední sekundě vyrovnal na 7:7 znovu Lev. Jeho branka byla už třetí, kterou během večera posvětil videorozhodčí.

Neuvěřitelný obrat Mountfieldu pak dokonal ve druhé minutě prodloužení obránce McCormack.

17. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 8:7 v prodl. (3:3, 0:3, 4:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Zachar (Kalina, Okuliar), 1. Jergl (Kevin Klíma), 13. Kevin Klíma (Okuliar), 41. Lev (McCormack, Okuliar), 57. Jergl (Okuliar, Blain), 57. Lalancette (McCormack, Cingeľ), 60. Lev (Kelly Klíma, Kevin Klíma), 62. McCormack (Lev) - 6. M. Procházka (Plekanec, Kubík), 10. Kubík (M. Procházka, Plekanec), 15. Brodecki (Slováček), 27. M. Beran (Dotchin, Plekanec), 35. Plekanec, 40. Klepiš (Michnáč, Zikmund), 45. Brodecki (Filip, Melka). Rozhodčí: Pilný, Hribik - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:12. Využití: 1:1. Diváci: 3247
Hradec Králové: J. Růžička (15. Kiviaho) - McCormack, Kalina, Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Huttula, Pilař - Zachar, Lev, Okuliar - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Cingeľ, R. Pavlík - Pajer, Štohanzl, Smoleňák. Trenér: T. Martinec.
Kladno: Brízgala - Slováček, Dotchin, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Kehar - M. Procházka, Plekanec, Kubík - Zikmund, Klepiš, Michnáč - O. Bláha, Indrák, Melka - Brodecki, Filip, M. Beran. Trenér: O. Vejvoda ml.