Plzeň - Litvínov 6:2Produktivní Gulaš řídil jasnou výhru Plzně

19. Gulaš 4 : 1
22. Kašpar 4 : 2
30. Čerešňák 5 : 2
32. Gulaš 6 : 2

Hokejisté Plzně porazili ve 28. kole extraligy Litvínov vysoko 6:2 a svého soupeře zdolali již poosmé z posledních devíti vzájemných zápasů. Severočeši ztratili dnešní souboj již během úvodní třetiny, ve které sice brzy vedli, ale poté čtyřikrát inkasovali. Západočeši si pomohli čtyřmi využitými přesilovkami. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se blýskl nejproduktivnější muž soutěže Milan Gulaš.

Hokejisté Plzně se radují z gólu, druhý zprava jeho autor Milan Gulaš. Ilustrační foto.

Hosté začali aktivněji a díky přesné střele Pavelky od modré čáry se dostali do vedení již po 39 sekundách hry. Poté se domácí probudili a během necelých dvou minut vstřelili tři góly. Obrat zahájil v 6. minutě po rychlé akci přesnou střelou z mezikruží Straka, o 39 vteřin později tečoval Gulašovu nabídku zblízka do sítě Pulpán a při vyloučení Trávníčka dorážkou Gulašovy bomby upravil Němec v 7. minutě na 3:1.

Litvínovští následně přečkali další nápor Indiánů, ale srážela je nedisciplinovanost. Trest Januse za zdržování hry potrestal v 19. minutě Gulaš, jenž gólmana hostů prostřelil švihem mezi betony. Vzápětí mohl odpovědět během přesilovky Severočechů Hanzl, jeho dorážku ovšem stačil vleže zastavit gólman Frodl.

Po pauze měli hosté výhodu více než dvě minuty dlouhé početní výhody pět na tři, kterou prodloužil vyhozením kotouče Moravčík. Když už byli domácí ve čtyřech, snížil ve 22. minutě po přiťuknutí Trávníčka pohodlně do odkryté branky Kašpar na 2:4. Indiáni znervózněli a od pohromy je za chvíli uchránil Kašpar špatnou přihrávkou při přečíslení dvou na jednoho.

Pak převzali iniciativu znovu domácí. Nový muž v litvínovské brance Honzík ještě stačil zastavit šanci Kantnera, v polovině utkání už dvě využité přesilovky v rozmezí necelých dvou minut hosty definitivně zlomily. Nejprve uspěl tvrdou ránou od modré čáry Čerešňák a ve 30. minutě po spolupráci s Mertlem svým druhým gólem zvýšil na konečných 6:2 kanonýr Gulaš. Další brankové příležitosti Chemici se štěstím přečkali.

Závěrečná dvacetiminutovka se totiž hrála spíše z povinnosti. Hosté se snažili nedopustit ještě vyšší debakl a domácí své akce přehrávali.

28. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 6:2 (4:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Straka (Eberle), 6. Pulpán (Gulaš, Mertl), 7. V. Němec (Gulaš, Budík), 19. Gulaš (Budík), 30. Čerešňák (Indrák, Kracík), 32. Gulaš (Mertl, Kantner) - 1. T. Pavelka (Kašpar, Jánošík), 22. Kašpar (Trávníček, T. Pavelka). Rozhodčí: Hodek, Bejček - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 5885.
Plzeň: Frodl - Čerešňák, Budík, Vráblík, Jank, Pulpán, Moravčík, Kaňák - Gulaš, Mertl, Kantner - V. Němec, Kracík, Malát - Eberle, Kodýtek, Straka - Rob, Indrák, Pour. Trenér: Čihák.
Litvínov: Janus (21. Honzík) - Jánošík, L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, Říha, Baránek, Kubát - Kašpar, M. Hanzl, Jarůšek - Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Hedberg, Mahbod, Trávníček - Válek, J. Mikúš, Jurčík. Trenér: Kýhos.