Radim Vrbata: Po prvním zápase nebudu dělat nějaké závěry

Navrátilec z NHL Radim Vrbata se poprvé od ukončení angažmá v Tampě Bay představil v dresu hokejové Mladé Boleslavi, ale návrat do vlasti to nebyl příliš vydařený. Spolu se svým bratrem Davidem nastoupil v jednom útoku, na body to však nestačilo. Mladá Boleslav prohrála v Pardubicích 3:5 a stále se krčí na poslední příčce extraligové tabulky.

Návrat do extraligy jste si nejspíš představoval jinak…

Já věděl, že extraliga je dobrá soutěž, ale bylo vidět, že Pardubice mají o něco zkušenější tým. Když se zápas lámal, tak se to ukázalo.

Jak jste se na ledě cítil? Pomohl vám štědrodenní trénink?

Ani pořádně nevím, jak dlouho jsem nehrál. Z tréninku nebylo jednoduchý do toho naskočit. To můžete trénovat, jak dlouho chcete, ale ten zápas je úplně jiný. První třetinu jsem trochu hledal nohy, druhou to šlo a třetí třetinu mi zase docházely síly.

Jak vám to klapalo s bratrem Davidem v jednom útoku?

To bylo spíš hledání. Nějaký střely a šance jsme tam měli, ale prostě to tam nepadlo.

Ke gólu vám chyběl kousek, trefil jste ale jen tyčku.

Škoda. Co víc k tomu říct. Byla to přesilovka, všechno jsme pálili na bránu, chyběly centimetry.

Zahrál jste si o dost víc než v Tampě. Co vy na to?

To určitě! Ve třetí třetině jsem toho měl plný zuby. Ty týdny pauzy byly znát. S vytížením teda nebyl problém.

Nastoupil jste s číslem 39, proč ne se sedmnáctkou?

Já na sedmnáctce nikdy nelpěl, vždycky na mě nějak vyšla. Devětatřicítku jsem měl v Liberci. Brácha chtěl číslo 19, takže jsem mu ho nechal.

Má Mladá Boleslav tým na to, aby se odpoutala z poslední příčky?

Kdybych tomu nevěřil, tak sem nejdu. Prohrávali jsem v Pardubicích 1:3 a dokázali jsme to vyrovnat... Boleslav prohrála strašně moc zápasů o gól, zkušenosti tam chybí.

Od vás se právě čeká přehled a zkušenost. Jak se na tuhle roli lídra a střelce zároveň těšíte?

Když Boleslavi prospěju, tak budu rád. Po prvním zápase nebudu dělat nějaké závěry.