Rytíři přemohli mistra, Jágr dvakrát asistoval. Vítkovice se přiblížily vedoucímu Dynamu

Hokejisté Vítkovic výhrou 5:2 nad Mladou Boleslaví v utkání 32. kola extraligy snížili na jediný bod ztrátu na vedoucí Pardubice, které budou hrát se Spartou až 10. ledna. Pražané v těchto dnech startují na Spenglerově poháru v Davosu. V dalších zápasech kola se kladenští Rytíři vytáhli na Třinec a udolali ho 4:3, Karlovy Vary porazily Litvínov 3:0, České Budějovice Olomouc 4:2. Hradec Králové vyhrál 3:2 v prodloužení v Brně a Liberec si rovněž v přídavku poradil s Plzní 2:1.

Jaromír Jágr z Kladna při utkání s Třincem.

Vítkovičtí se výhrou nad Středočechy přiblížili na jediný bod vedoucím Pardubicím. Dvěma góly k tomu výrazně napomohl americký útočník Peter Krieger, jenž svou třináctou a čtrnáctou trefou v sezoně otáčel stav z 0:1 na 3:1.

Vítkovičtí se tříbodové výhry dočkali po pěti kolech, zatímco Mladá Boleslav pokračovala v utrápených výkonech a prohrála sedmé z posledních osmi utkání.

Rytíři poprvé v sezoně porazili úřadujícího mistra z Třince. O ukončení série celkem už pěti porážek s Oceláři rozhodl v 52. minutě obránce Jake Dotchin. Dvě asistence si na straně domácích připsal hrající majitel Jaromír Jágr. Třinec neuspěl po sérii čtyř výher. Slezané jsou dál třetí, poslední Kladno nadále ztrácí na třinácté Karlovy Vary tři body.

Tomáš Plekanec z Kladna diskutuje s rozhodčími po čtvrté brance, kterou jeho tým vstřelil Třinci.

Kladno nastoupilo do utkání i přes předešlou výhru v Hradci Králové v pozměněné sestavě. Jágr se posunul do elitního útoku ke kapitánu Tomáši Plekancovi, v obraně se poprvé objevil host z prvoligové Slavie Karel Klikorka.

Třinec mohl v závěru ještě vyrovnat, ale Landon Bow předvedl pět sekund před koncem skvělý zákrok proti Liboru Hudáčkovi.

Před zápasem byl slavnostně uveden do karlovarské klubové síně slávy dlouholetý majitel Karel Holoubek a byl vyřazen dres Václava Skuhravého s číslem 34.

Karlovarští slavili 90 let klubu a uspěli při tom proti Litvínovu poprvé v sezoně. Výhrou 3:0 utnuli sérii čtyř zápasů bez zisku.

Plzeň ještě v úvodu 58. minuty vedla, liberecký obrat zařídil dvěma góly Oscar Flynn, rozhodl v čase 61:19.

Kometa dvakrát vedla, hosty z Hradce zachránil v čase 59:36 Lukáš Cingeľ, sám pak také rozhodl.

Hanáci vedli na jihu Čech 1:0 a ještě po druhé části 2:1, druhou výhru po sobě však nakonec vystřelil Motoru Lukáš Pech.

32. kolo hokejové extraligy:
Karlovy Vary - Litvínov 3:0
Branky: 6. Jiskra, 34. Černoch, 59. Kohout
Vítkovice - Mladá Boleslav 5:2
Branky: 27. a 37. Krieger, 35. Roberts Bukarts, 52. Mueller, 59. Kalus - 17. J. Stránský, 49. Lantoši
České Budějovice - Olomouc 4:2
Branky: 34. Percy, 46. Čachotský, 53. Pech, 60. Valský - 23. J. Knotek, 37. Olesz
Kladno - Třinec 4:3
Branky: 15. Klikorka, 21. Kubík, 38. Babka, 52. Dotchin - 7. Havránek, 28. M. Růžička, 37. Čukste
Brno - Hradec Králové 2:3 PP
Branky: 40. Holík, 49. Horký - 48. Jergl, 60. a 64. Cingeľ
Liberec - Plzeň 2:1 PP
Branky: 58. a 62. Flynn - 9. Hrabík