Štve mě naše disciplína, přijdou výměny, říká boleslavský manažer Hnilička

Nedělní zlost z něj pomalu vyprchala. Pachuť ze zpackané poslední třetiny (0:6) zápasu s hokejisty Třince ale nikoliv. Mladoboleslavský manažer Milan Hnilička už chystá hráčské výměny. „Čtyři zápasy, žádný bod. V naší situaci není na co čekat,“ říká bývalý reprezentační gólman.

Útočník hokejistů Třince Jakub Orsava (vpravo) se snaží prosadit před obráncem Mladé Boleslavi Baldwinem

Napadlo vás před sezónou, že po čtyřech odehraných utkáních na tom budete tak zoufale?

Absolutně ne. Nikoho z nás, co hokej v Boleslavi děláme. Víme, že mužstvo má úplně jiný potenciál, než co zatím předvádí.

Co vás nejvíc štve?

To je jednoduché: disciplína. To, co řeknou hráčům trenéři, pak na ledě není vidět.

Můžete být konkrétnější a jmenovat hokejisty, s nimiž vy sám nejste spokojený?

To neudělám. Hokej je kolektivní sport, vyhráváme v něm i prohráváme všichni jako tým.

Ale změny chystáte, ne?

Určitě. Hráčské výměny přijdou. Pracuji na tom. V naší situaci opravdu není na co čekat.

Ve čtyřech zápasech jste dostali dvacet gólů, nejvíc ze všech mužstev. Může se změna týkat i pozice gólmana?

Konkrétně v neděli s Třincem bych řekl, že Jarda Hübl chytal dvě třetiny opravdu fantasticky. Hlavní problém, a to opakuji, je disciplína. To, co jsme před gólmanem v neděli vyváděli, do jakých situací jsme ho dostávali, bych nerad viděl znovu. A hlavně nechci, aby se to opakovalo kvůli našim fanouškům.

Starší hráči ve většině mužstev fungují jako prodloužená ruka trenéra, vedení. Řešíte současnou situaci i s vaším kamarádem a současným kapitánem mužstva Davidem Výborným?

Jistě. Každý den se bavíme o tom, jak z té situace ven. Uvidíme, jak dopadnou tři zápasy, které hrajeme tento týden. Dva z nich máme zase doma…

Jste v kontaktu i s Radimem Vrbatou z Phoenixu, který nedávno oznámil svůj majetkový vstup do mladoboleslavského klubu?

Voláme si, bavíme se. Jasně že není nadšený. Ale to tady není opravdu nikdo. Je docela pravděpodobné, že půjdu na střídačku.