Hlavní obsah

Upřeli sudí Liberci v prodloužení trestné střílení? Bylo to na hraně, říká Machovský

14. 4. 2021 7:35

Po pátém zápase semifinále kousali Liberečtí křivdu, po šestém se stejným výsledkem 2:3 po prodloužení se mohli cítit poškozeni také, negativní emoce však tentokrát nechali skryté. Sudí totiž mohli v prodloužení v 75. minutě ve prospěch Severočechů nejspíše nařídit trestné střílení. Nestalo se, následně rozhodl Košťálek a sérii srovnal na 3:3 na zápasy.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Brankář Sparty Matěj Machovský.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Článek

„Nemohu se k tomu vyjadřovat, jednou jsem to už udělal...," připomněl po třetím ztraceném mečbolu zklamaný kouč Liberce Patrik Augusta desetitisícovou pokutu, kterou severočeský klub dostal za jeho kritická slova na adresu rozhodčích v den zápasu po přechozím duelu.

Co se stalo v šesté, již definitivně předposlední partii? Časomíra ukrajovala 75. minutu, když střílel od modré Ronald Knot a kapitán domácích Petr Jelínek dorážel. Trefil jen rameno gólmana Matěje Machovského a hosté se před dalšími dorážkami Daniela Špačka po obrovském závaru ubránili. Situace nebyla na první pohled zcela zjevná, opakované detailní televizní záběry O2 TV Sport však dodatečně odhalily, že puk v brankovišti rukou zakryl a k Machovskému postrčil obránce Martin Jandus.

„Bylo to na hraně, ale souboj o puk Martin vyřešil výborně, přistrčil ho ke mně a já ho přikryl. Nemyslím si, že šlo o porušení pravidel," okomentoval situaci Machovský.

Hokejové zákony říkají: „Pokud hráč v poli padne na puk, drží ho, přitiskne puk k tělu, zvedne puk rukou z ledu nebo přikryje puk rukou ve vlastním brankovišti, hlavní rozhodčí nařídí trestné střílení ve prospěch soupeře."

To se však nestalo a o necelé tři minuty později rozhodl od modré při signalizovaném vyloučení Vitáska Košťálek a rozpoutal sparťanskou euforii.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Hokejisté Sparty Praha oslavují vítězný gól Jana Košťálka na 3:2 v prodloužení šestého utkání semifinále play off v Liberci.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

„Druhé prodloužení za sebou jsme prohráli, což je na psychiku těžké. Myslím, že jsme byli kousek od toho, abychom to zvládli. Bohužel se tak nestalo. Musíme dobře zregenerovat a poslední zápas prostě rozhodnout," pověděl útočník bílých šelem Radan Lenc, který litoval toho, že s parťáky opět inkasoval jako první a po čtvrté v řadě museli dotahovat soupeřův náskok.

„Je těžké, když se nemůžeme prosadit jako první. Určitě tohle chceme v sedmém zápase zlomit a kontrolovat ho. Na druhou stranu ani za stavu 0:2 není nic ztraceného. Už několikrát jsme předvedli, že jsme schopní zápas vyrovnat a jít do prodloužení. Bohužel momentálně se nám nepodařilo dvakrát za sebou dotáhnout do vítězného konce. Série je 3:3," konstatoval Lenc, jenž v semifinále zaznamenal již devět asistencí.

„Za stavu 3:0 vše vypadalo růžově, průběh série byl jednoznačný. Ale kdyby nám někdo před sérií řekl, že budeme hrát do sedmého zápasu, tak jsme šťastní, že v něm můžeme rozhodnout. Musíme to brát pozitivně a připravit se na sedmý zápas," uzavřel Lenc.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •