Hlavní obsah

Hašek: Jaškin do KHL? Je to podpora ruského režimu, války! Mít zákon, byl by odsouzen

25. 7. 2022 14:20

Už když před měsícem vyplavalo na povrch, že český hokejový útočník Rudolf Červený má navzdory ruské vojenské invazi na Ukrajině namířeno do Vladivostoku v KHL, zařadil se Dominik Hašek mezi nejhlasitější kritiky. Bývalý vynikající brankář apeloval na vládu, aby přijala zákon zakazující Čechům pracovat v Rusku. Nejinak je tomu i nyní poté, co se reprezentační forvard Dmitrij Jaškin po roční anabázi v Arizoně v NHL upsal Petrohradu...

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Dominik Hašek.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

„Mrzí mě to moc. Práce českého občana v Ruské federaci je podporou ruského režimu, války na Ukrajině, a tedy nebezpečí pro naši zemi a její občany. Neviním však toho kluka ani jeho agenta, ale vládu a parlament ČR, že doposud nepřijal zákon, který toto zakazuje," napsal 57letý Hašek na svém Twitteru, kde sdílel článek sport.cz informující o Jaškinově novém angažmá.

„Kdyby byl zákon toto zakazující (našim občanům), tak by se musel dle toho chovat. Nebo by byl odsouzen," říká v souvislosti s přestupem 29letého rodáka z Omsku a odchovance pražské Slavie do KHL, kde působil už mezi lety 2019 až 2021 v Dynamu Moskva.

„Neřeším vůbec toho kluka (Jaškina). Ten člověk neporušil zákon. To, že parlament nechá naše občany podporovat fašismus a jedná proti zájmům ČR a jejich občanů (ted jsem použil Váš obrat), je smutné. A naši poslanci se z tohoto musí (či by měli) zodpovídat. Oni jsou námi zvoleni a je to jejich povinnost," míní olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.

„Vláda se musí zodpovídat našim občanům, proč nechává takto podporovat ruskou válku a uvádí nás občany ČR ve větší nebezpečí před agresorem. Já chci mít větší bezpečí a podporovat spojence. Jde o naše životy. Proto chci zákon, který chrání naše životy a životy našich spojenců," hlásí Hašek, jenž se v červnu neúspěšně ucházel o funkci prezidenta Českého hokeje.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •