Magnitogorsk vyhrál v Kazani a upevnil si místo v čele KHL

PRAHA/MOSKVA

Hokejisté Magnitogorsku vyhráli v nedělním utkání Kontinentální ligy (KHL) na ledě mistrovské Kazaně 3:1 a potvrdili, že jsou momentálně nejlepším týmem soutěže. Vítěznou branku vstřelil ve druhé třetině Sergej Fjodorov, z českých hráčů se tentokrát nikdo neprosadil.

Radost neměl z nedělního utkání s Chabarovskem český brankář Dynama Riga Martin Prusek. Jeho tým sice vedl ještě devět minut před koncem 3:2, ale pak projel mezi dvěma obránci Širokov a vyrovnal. V závěrečných nájezdech pak musel Prusek přepustit místo Masalskisovi, kterého překonal krásným blafákem Ruslan Chasanšin a rozhodl o výhře Chabarovsku.

Čisté konto vychytal proti nováčkovi z Jekatěrinburgu gólman Toljatti Vasilij Košečkin a výrazně tak pomohl Ladě k vítězství 2:0. Hvězdou zápasu mezi Nižněkamskem a Čeljabinskem byl domácí útočník Maxim Pestuško, jenž zaznamenal hattrick.

Toljatti - Jekatěrinburg 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 20. Kukumberg, 47. Sevostjanov.
Kazaň - Magnitogorsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 41. Těreščenko - 6. I. Radulov, 23. S. Fjodorov, 59. Kajgorodov.
Nižněkamsk - Čeljabinsk 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 5., 7., a 25. Pestuško, 38. Bortnikov, 43. Ivanov - 16. Gusmanov, 37. Veličkin
Dynamo Riga - Chabarovsk 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. a 35. Foster, 23. Darzinš - 12. Ling, 36. Plotnikov, 51. Širokov, rozhodující nájezd Chasanšin.